1 milyon uçak bileti satan Turna, yıl sonunda Almanya’ya açılıyor

0

 

Uygun fiyatlı uçak bileti dikeyinin bilinen oyuncularından biri olan Turna, bu sene sonunda yurt dışına açılıyor.

Kasım 2014’te Dr. Abdulkadir Kırmızı öncülüğünde kurulan Turna, uygun fiyatlı uçak bileti araması yapabildiğiniz bir web sitesine ve mobil uygulamalara sahip. Üstelik sadece eder karşılaştırma yapmakla kalmıyor; kullanıcılarının işlem yaptıkça puan kazanmasını ve kredi kartı puanlarıyla bilet alınabilmesini de sağlıyor. Kısacası uçak bileti dikeyinde genç bir girişim olan Turna, bu dikeyde genç ama iddialı girişimler kategorisinde yer alıyor.

1 milyondan çok bilet sattı

Turna Kurucusu ve Genel Müdürü Dr. Abdulkadir Kırmızı‘dan aldığım bilgilere göre Turna, 2017 yılının ilk beş ayında, geçen yılın aynı dönemine göre 5 kat daha çok satış gerçekleştirmiş. Bugüne dek 1 milyondan çok (tam olarak 1.079.312) uçak bileti satan girişim, şu anda 33 benlik bir ekiple hizmet veriyor ve 2017 sonunda yıllık 1 milyon bilet satışına ulaşmayı hedefliyor.

Sadakat programıyla farklılaşıyor

Yukarıda da bahsettiğim gibi Turna’yı rakiplerinden farklı kılan özellikler biri uçuşların daha indirimli veya parasız olmasına imkan sağlayan sadakat sistemi, bütün kredi kartı puanlarının üyelik hesabında biriktirilip uçak bileti için değerlendirilebilmesini olası kılan Turna, iptal ve değişiklik işlemlerinin internetten yapılabilmesini ve sene boyunca en ucuz biletlerin görülebilmesini de sağlıyor. Turna müşterileri daha çok bilet satın aldıkça daha çok kazanıyor.

 

 

Otorento.com‘un da kurucu ortağı olan Dr. Abdulkadir Kırmızı, Turna’nın tamamen kendi bünyesinde geliştirdiği bu özelliklerin henüz başlangıç olduğunu ve bilhassa daha ucuz uçak bileti sunabilmek için üniversitelerle iş birliği içinde devam eden projeleri olduğunu da dile getiriyor ve 31 Mayıs 2017 itibarıyla şu rakamları paylaşıyor;

  • Dağıtılan Turna Puan: 1.230.946 TL
  • Kredi Kartından Çevrilen Puan: 756.148 TL
  • Bedava veya indirimli uçak bileti satın almada kullanılan Turna Puan: 1.169.407 TL

Geçtiğimiz dönemde mobil uygulamalarını öne çıkaran yeni reklam filmi ile sıçrama yapmak isteyen Abdulkadir Kırmızı, Mayıs sonu itibariyle 100.000’nin üzerinde mobil uygulama indirildiğini anlatım ediyor. Aldığım rakamlara göre ziyaretçilerin yüzde 60’ı mobilden gelirken satışların yüzde 40’ı mobil uygulama ve mobil web üzerinden gerçekleştiriliyor.

Turna Almanya’da da uçacak

Önümüzdeki dönemde mobil uygulamalara daha çok ağırlık vereceğini öğrendiğimiz Turna, bir yandan da yurtdışı açılımını Almanya ile başlatmak istiyor. 2017’nin son çeyreğinde Turna.de markasıyla Almanya pazarına girmeyi hedefleyen girişim Türkiye’deki bilinirliğini Türklerin yoğun olarak yaşadığı Almanya’ya da taşımak istiyor.

Uçak bileti dikeyinin mühim ve bir o kadar hareketli olduğu malum. Turna’nın da gerek sunduğu özellikler gerekse kullanıcı deneyimi açısından dikkat çekici bir oyuncu olduğunu söyleyebiliriz. Girişimin 2017 hedeflerini tutturup tutturmayacağını ise sene sonunda hep beraber göreceğiz.

 

 

Hezarfen’in Torunları Parasız Uçuyor!

Bizde parasız uçmak aile geleneği! İndir Turna App’i, al sana ucuz uçak bileti;

Google Play için buraya

iTunes için buraya 

🙂

Bir önceki yazımız olan Kullandıkça Para Kazanacağınız E-Posta Hizmeti: 21.co ! başlıklı makalemizde 21.co, e-posta ve kurumsal mail hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz