10 milyon kullanıcıya ulaşan Scorp’un yeni özellikleri!

0

Video temelli bir sosyal medya platformu olan Scorp, ülkemizde gençler arasında oldukça popüler. Kısa vakit evvel 10 milyondan çok kullanıcıya ulaşan Scorp, Türkiye dışında ise toplamda 3 milyon kullanıcı barajını aştı. Özellikle Meksika ve Brezilya’da mühim adımlar atan Scorp, şimdiden Meksika’daki markalar ile çalışmaya da başlamış.

Toplamda 22 milyondan çok video ve 5 milyar izlenmeye sahip olan Scorp’un kulllanıcı kitlesi ise 18-28 yaş aralığında. Ulusal yayın yapan Fox ve Show TV gibi kanalların dizileriyle de iş birliği içerisinde olan Scorp, yayınlanan dizilerin sol alt kısmında uygulama içerisinden mevzu, bahis başlıkları paylaşıyor.

Snap video ile kaybolan video gönderme imkanı

Scorp’a gelen en mühim yenilik ise Gift yani armağan özelliği. Armağan özelliği sayesinde kullanıcılarına nakit kazandırmak isteyen Scorp, ”Hediye Gelirim” altında biriken uygulama altınlarını paraya çevirme imkanı sunacak. Oldukça kolay bir şekilde çalışacak olan armağan sistemi, uygulama içerisinden satın alınan altınlar ile kullanıcıların birbirlerinin videolarına hediyeler göndermesi ile kullanılabiliyor.

Uygulama içinde kullanılan 1,000 altının fiyatının 34,99 TL olduğunu da ekleyelim. Gelen bir diğer yenilik ise Snap video özelliği. Snap video ile Snapchat’le özdeşleşen kaybolan video atma özelliğine kavuşan Scorp, kaybolan videoların armağan gönderen kullanıcılara teşekkür etmek için kullanılmasını hedefliyor.

Bir önceki yazımız olan Markafoni'nin kapatılma gerekçeleri başlıklı makalemizde markafoni ve markafoni kapatıldı hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz