1,75 milyon euro yatırım alan Singa, karaokeyi yeniden popülerleştirecek

0

Bir dönemin favori eğlence anlayışına eski popülerliliğini kazandırmak isteyen dijital karaoke platformu Singa, 1,75 milyon euro yatırım aldı. Helsinki/Finlandiya merkezli Singa, farklı uygulamalarla (iOS, Android, Web, Apple TV, SmartTV) karaoke deneyimini ayağınıza getiren bir girişim. Singa’ya abone olduktan sonra 20 bin lisanslı karaoke şarkısıyla başbaşa kalıyor ve kullandığınız cihaza en müsait şekilde şarkı söylemeye başlayabiliyorsunuz.

Karaoke konusunda uzman bir ad olan Singa’nın CEO’su Atte Hujanen, karaoke üzerine edindiği 10 yıllık deneyiminden hareketle 90’ların popüler eğlencesini yeniden öne çıkarmak istiyor. Asya’dan ABD’ye kadar farklı ülkelerdeki karaoke şirketlerinde çalışan Hujanen, Singa’nın bu sektör yazılımın temelli sıçrama, oyunu bozan girişim olduğunu söylüyor ve artık kimsenin DVD’lere veya pahalı hususi donanımlara nakit ödemek zorunda olmadığını ekliyor.

 

 

Tamamen dijital bir altyapı sunan Singa’nın sunduğu hizmet bireysel ve kurumsal kullanıcılar için farklı teklifler sunuyor. Bireysel tarafta karaoke ile eğlenmek isteyen herhangi bir kişiye hitap eden Singa, kurumsal tarafta bar, restoran, otel vb. eğlence merkezlerini hedefliyor.

Singa’nın CEO’su Smule, Yokee, Chang-Ba gibi popüler karaoke uygulamalarından da ayrıldığını ve kendilerinin tamamen şarkı söyleme deneyimini geliştirmeye odaklandıklarını paylaşıyor. Keza YouTube’u da bu konuda yasadışı içeriklerin paylaşıldığı bir kanal olmakla suçluyor.

Finlandiya’da ve Türkiye’de karaoke eğlencesinin nasıl bir hacmi var bilmiyorum ancak Singa’nın küresel bir büyüme hedeflediği aşikar. Girişimin Initial Capital liderliğinde Tamares Holdings, Superhero Capital, Reaktor Ventures ve Tekes’in katılımıyla aldığı 1,75 milyon euro tutarındaki yatırım da hiç kuşku yok ki bu yolda kullanılacak. Zaten Singa da Spotify’ın müzik dikeyinde yaptığını karaoke tarafında yapmak istiyor ve bu dikeyin Spotify’ı olmak istiyor. Girişimin bugüne kadar aldığı yekün yatırım miktarı 2.65 milyon euroyu geçti.

Eğer karaoke eğlencesine aşinaysanız singa.com‘u ziyaret edebilir, 1 aylık tecrübe süresince ücretsiz kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türk Şirketten 30 Ülkeye İhracat Yaptıran Teknoloji başlıklı makalemizde ihracat, ihracat yaptıran teknoloji ve Türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz