3 Sosyal Medya İzleme Aracı

0

Markalar her zaman sosyal medya’da haklarında nasıl konuşulduğunu bilmek isterler. Sadece bunun için değil aynı zamanda kusursuz bir sosyal medya stratejisi oluşturmak ve yürütmek istiyen maraklar da sosyal medyada haklarında neler söyleniyor nasıl söylentiler var bilmek isterler. Bu yazımızda sizinle en çok kullanılan 3 Sosyal Medya İzleme Aracını paylaşacağız.

Brand24

Brand24 popüler bir sosyal izleme aracıdır. Brand24’ü kullanarak, şirketiniz hakkında ne yayınladığını, gerçek zamanlı olarak sosyal medyada görüntüleyebilirsiniz. Buna, hem etiketlerde(hashtag) bahsedilenleri hem de sans etiketleri ekler. Bu güncellemeleri gönderen kişilerin nüfuz puanları da görüntülenir, bu sayede en iyi sosyal medya kullanıcılarını belirlemeniz kolaylaşır. Daha sonra bu bilgiyi, etkileşim yaratanlarla ilişkiler kurarken ve bunları marka evangelistlerine dönüştürürken kullanabilirsiniz.

Brand24 il yorumlara doğrudan kontrol panelinden yanıt verebilirsiniz. Bu, hızlı dönüş sizin müşteri desteği sağlamanıza da olanak sağlar. Aynı zamanda ekibinizdeki arkadaşlarınızı da dahil ederek birden fazla kişi sistemden faydalanabilir.

Brand24, görüşlerin olumlu, olumsuz veya tarafsız olup olmadığını gösteren duyarlılık analizlerine sahiptir. Bu, yalnızca daha iyi müşteri desteği sunmanın yanı sıra, sosyal medya kampanyalarınızın ne kadar iyi yaptığını analiz etmek için de yol gösterici olabilir. Gerçek zamanlı etkinlikleri e-postayla güncel tutmanızı sağlayan uyarı özelliklerinden yararlanmayı da ihmal etmeyin.

Verilerin analiz edilmesini kolaylaştırmak için veriler grafikler şeklinde de gösterilebilir ve isterseniz  PDF formunda da raporlar da indirebilirsiniz.

Brand24 ayrıca, istediğiniz herhangi bir konuyu izlemenizi sağlayan bir arama özelliğine sahiptir. Rakibinizi ve eğilimlerinizi nişinizde izlemek için de bunu kullanabilirsiniz.

Ücretlendirmesine gelecek olursak, ücretsiz deneme sürümünün yanı sıra Başlangıç planı: aylık 49 ABD doları ve

En büyük plan: ayda 399 dolar.

 

Awario

Awario’nun, Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve daha birçok web sitesinde gerçek zamanlı güncellemeleri izlemenizi sağlayan çok etkili bir sosyal dinleme aracı olduğunu söyleyerek başlayalım.

Awario, günlük olarak 13 milyar web sayfasını tarayan bir yazılım. Kendi platformlarında, konuşmayı ele alan ve konuşmaya maruz kalan kişilerin sayısını gösteren bir erişim özelliği de bulunuyor – bu, ilk önce hangi ileti dizilerinin yanıtlanacağına öncelik vermenize yardımcı olabilir ve doğrudan Awario gösterge tablosundan yapabilirsiniz. Olumlu bir konuşma hız kazanıyorsa, olumsuz konuşmaları tomurcuğa sığdırarak gelişen pozlamayı hızlandırabilirsiniz.

Ayrıca, herhangi bir dilde anahtar kelimeleri izlemek için Awario’yu kullanabilirsiniz – bu nedenle, tek bir yerde global bir varlığı yönetmenize yardımcı olur.

Awario, aynı zamanda erişimi kolayca analiz etmenize, kullanıcıların sosyal ağlar tarafından kullanıcıların etkilenmesine ve daha fazlasına yardımcı olmanıza yardımcı olan güçlü analitik özelliklere sahip. Fiyatlandırmasına gelecek olursak, deneme sürümünün yanı sıra aylık 19 Dolar sabit ücretin yanı sıra kişi veya kurumların özel ihtiyaçlarına göre fiyatlandırma değişebiliyor.

 

Mention

Mansiyon, başka bir harika sosyal dinleme aracı daha. Mention da gerçek zamanlı olarak, insanların internette söylediklerini takip etmenize yardımcı olacak izleme önerileri sunuyor. Instagram, Facebook, Twitter, bloglar ve çok daha fazlası gibi çeşitli kaynaklardan ve 42’den fazla dilde izleme yapabilir.

Mansiyon, sonuçlarınızı ölçmenize ve analiz etmenize yardımcı olmak için ayrıntılı analitik sağlar. Buna, örneğin sosyal medyada olumlu, olumsuz veya nötr gösterimler olup olmadığınızı belirleme etkisini kontrol etmeyi de içeriyor.

Veriler, anlaşılsın diye kolay ve basit şekillerde tasarlanmış.

Ayrıca, rakipleriniz için neyin işe yaradığını ve neyin olmadığını öğrenmek için aynı görüşleri toplayabilir, iyi rakip analizleri çıkartabilirsiniz. Rakiplerinizden elde ettiğiniz bu verileri daha sonrasında kendi sosyal medya pazarlama kampanyalarınızı geliştirmek için kullanılabilirsiziniz 🙂

Ayrıca, siz ve ekibinizin tamamı sosyal medya kullanıcılarıyla kolayca iletişim kurmanızı sağlayan dahili bir CRM özelliğini size ücret dahilinde sunuyorlar. Daha sonra güncelleme planlamak isterseniz diğer hesabınızı bağlayabilirsiniz. Ücretlendirmeye gelecek olursak, ücretsiz deneme sürümünün yanı sıra aylık 29 Dolar’lık bir sabit ücrete sahip bu araç kurumların veya kişilerin farklı ihtiyaçlarına göre özel planlar yapabiliyor ve fiyatlandırmayı ona göre çıkartıyorlar.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Bilimsel Olarak Zeka Geliştirdiği Kanıtlanmış Alışkanlıklar başlıklı makalemizde beyin egzersizleri, egzersiz ve meditasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz