500 milyon kullanıcıya ulaşan LinkedIn’de en çok bağlantıya sahip ülke ve meslek grupları

0

Dünyanın en popüler profesyonel ağı  LinkedIn, büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz Ekim ayında 467 milyon kullanıcıya sahip olduğunu duyuran LinkedIn, yeni bir eşiği geride bırakarak 500 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Microsoft tarafından satın alındıktan sonra büyümesine kaldığı yerden devam eden LinkedIn, 200 farklı ülkeden üyeye sahip. Şirket 500 milyon barajını geçmesiyle beraber yaklaşık 6 ay içerisinde 33 milyon kullanıcı kazanmış oldu.

LinkedIn, kullanıcı sayılarını açıklarken günlük veya aylık aktif kullanıcı sayısı gibi metrikler kullanmıyor. Bunun esas nedenleri ise LinkedIn’in bu metrikleri kullanan sosyal ağlardan gerek konumlanması gerek gelir modeliyle aka ölçüde ayrışması.

LinkedIn’in lokomotifi sayılabilecek iş dünyasıyla ilgili güncel metrikler ise şu şekilde: Platformunda 9 milyondan çok şirket bilgisi ve 10 milyondan çok aktif iş ilanı bulunduran LinkedIn üzerinde her ay 100 binden çok makale yayınlanıyor.

LinkedIn, 500 milyon üyeye ulaştığı duyurusunu paylaştığı yazılı açıklamada, profesyonel ağ üzerinde en çok bağlantıya sahip, ülke, kent ve endüstrileri de açıkladı. Buna göre, LinkedIn’de ortalama en çok bağlantıya sahip ülkeler arasında Birleşik Arap Emirlikleri (kişi başına ortalama 211 bağlantı) Hollanda (ort. 188) ve Singapur (ort. 152) ilk üç sırada.

LinkedIn ağında en bağlantılı şehirler ise Londra (ort. 307) Amsterdam (ort. 288) ve San Francisco (ort. 241) oldu.

LinkedIn’in en bağlantılı meslekleri, tahmin edebileceğiniz gibi İnsan Kaynakları (İK). Onu Ürün Yöneticiliği ve İş Geliştirme takip ediyor.

Bir önceki yazımız olan Google, sahte haberleri kullanıcı geri bildirimleriyle avlayacak başlıklı makalemizde Google ve Sahte haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz