63 milyon dolar yatırım alıyor

0

Wall Street destekli iletişim uygulamasıyla adını duyuran Symphony, 63 milyon dolar yatırım alıyor. TechCrunch’ın bir süre evvel duyum olarak yer verdiği ve bugün gerçekleştiğini paylaştığı gelişmeye göre, 1 milyar doların üstünde bir değerlemeyle yapılan yatırıma dünyanın en aka bankalarından BNP Paribas liderlik etti. Girişimin öbür yatırımcılarının bir bölümün de tura katıldığı belirtiliyor.

Symphony’nin öbür yatırımcıları listesi ise epey bir uzun. Google, Societe Generale, UBS, Lakestar, Natixis, Merus Capital, Bank of America, BlackRock, Citibank, Deutsche Bank, Goldman Sachs, HSBC, ve JP Morgan gibi dünyanın en aka 14 yatırım bankası ve şirketleri var listede. Girişimin, alıcı olarak eklediği bu bankalarla beraber 200 bin tane ücretli müşterisi bulunduğu belirtiliyor.

Bloomberg’in Terminal’in alternatifi olmak isteyen Symphony, Terminal ile kıyaslayınca neredeyse bedava. Zira Bloomberg Terminal’in yıllık 20 bin dolarlık fiyatına karşılık Symphony ayda 15 dolar alıyor müşterilerinden. Bloomberg Terminal ile aşina olmayanlar için, Wall Street’in en popüler iletişim arayüzlerinden birini sunan servis, kapalı olmasına, müşterilerini yeni ve sadece kendisine has bir kullanım diline zorlamasına rağmen, uzun bir süredir kuvvetli bir rakiple karşılaşmıyor. Symphony ise, entegrasyonlara aleni ve kısmen aleni kaynak kodlu bir proje. Slack’in kurumsal dünyada yakaladığı başarıyı finans dikeyinde yine ediyor. Slack’ten farklı olarak fazla daha geleneksel şirketlerin ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Hedge fon yöneticilerinden analistlere bütün tarafların iş birliği içinde çalışmasını, piyasa bilgileri ve analizlere erişmesini sağlıyor Symphony.

Symphony bu sene başında uygulama mağazası Symphony Market’ı açmış ve entegrasyonlarını duyurmuştu. GitHub, JIRA, Salesforce, the Universal Webhook ve Zapier entegrasyonlarını yeni iş birliklerinin takip etmesi bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan AngelList Melek Yatırımcı Olmaya Yönlendiriyor başlıklı makalemizde angellist ve Naval Ravikant hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz