ABD’ye açılmak isteyen UrbanStat, 500 bin dolar yatırım aldı

0

Daha önce Webrazzi Online: Big Data programımıza misafir olan ve ABD pazarına açılmak istediğini açıklayan UrbanStat, Tarık Yıldırım’dan 500 bin Dolar tutarında yatırım aldı.

Yatırımla beraber derhal ABD’de şirket kuran ve Chicago’da ekibi genişletmek için çalışmalara başlayan UrbanStat, bir yandan da satış odaklı alıcı görüşmeleri yapıyor.

Uzunca bir süre önce Mekansal İşler olarak piyasaya giren UrbanStat, aradan geçen sürede hem markasını değiştirdi hem de emlak sektörüne hitap eden ürününü pivot ederek sigortacılık sektörüne yöneldi. Sigorta sektörü için gerçek zamanlı risk analizi yapan girişim, bozuk adres bilgilerini bir standarta oturtuyor yani doğruluyor ve adresin lokasyon bazlı olarak iklim ve tabii afet riskini ölçümlüyor.

Bu arada Tarık Yıldırım’ı da Apsiyon‘un melek yatırımcısı ve inekle’nin kurucu ortağı olduğunı bilmeyenlere hatırlatabiliriz.

Türkiye’deki büyümesini sürdürmek isteyen UrbanStat, yatırım sonrası ABD pazarında alıcı avına çıktı

Kurucu Ortak ve CEO Anıl Çelik‘le konuştuğumuzda, önümüzdeki 12 ay içinde ABD pazarında referanslar elde etmek isteyen girişimin, sonrasında Seri A yatırım turu için görüşmelere başlamak istediğini öğrendik. Diğer yandan girişim, Türkiye’deki operasyonlarına devam edecek ve büyümesini sürdürmeye yönelik çalışmalar yapacak.

Son olarak UrbanStat’ın var ortaklarının Girişim Fabrikası’nın hisselerini art aldığını ve laf konusu hisseleri çalışanlara dağıtmak istediğini de ekleyelim. Türkiye girişimcilik kültüründe çalışanlara muhtelif mevzuatlara uymak kaydıyla hisse vermek uygulamasının daha popüler hale gelmesi sanıyoruz herkesin dileğidir…

Anıl Çelik ve Nilgün Dağ Çelik tarafından 2013 yılında kurulan UrbanStat ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Bir önceki yazımız olan KOAH ve astım hastaları için mobil sağlık platformu Spirohome, tohum yatırım aldı başlıklı makalemizde 500 İstanbul, ACT Venture Partners ve Spirohome hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz