Akıllı güvenlik yüzüğü Wing, Arıkovanı’nda destek istiyor

0

Saldırıya uğrama veya benzeri durumlarda kullanılabilecek akıllı emniyet yüzüğü olan Wing, temelde bir panik butonu görevi görüyor. Dışardan bakıldığında alelade bir yüzük olarak görünen Wing, alt kısmında bulunan buton sayesinde kullanıcısının imdadına yetişiyor. Burcu Çoşkun, Doğukan Şengül ve Lale Guluzade tarafından geliştirilen Wing, Arı kovanı’nda destek bekliyor.

Bir mobil uygulama yardımıyla kullanılan Wing, panik anında daha önceden belirlenmiş kişilere SMS veya bildirim göndererek kullanıcısının tehlikede olduğunu havadis, bilgi, salık veriyor. SMS ve bildirimle beraber kullanıcısının lokasyon bilgilerini de paylaşan Wing, ülkemizde kadınlara yönelik olarak sık sık yaşanan hücum durumlarının önüne geçmek için başarılı bir alternatif olabilir.

İki haftalık pil ömrü

Tabii ki Wing’in yaptıklarını tamamen aynı şekilde yapan mobil uygulamalar olduğunu da hatırlatalım. Fakat hücum hatıra gibi durumlarda akıllı telefonunuza ulaşmak parmağınızdaki yüzüğe ulaşmaktan daha fazla zor olacaktır. Oldukça kolay bir çalışma mantığına sahip olan akıllı emniyet yüzüğü, alt kısmında bulunan butona 3 saniye boyunca basılmasıyla beraber önceden belirlenen kişilere bildirim gönderiyor.

Gerçek zamanlı konum takibi yapabilen Wing’in mobil uygulamasının hem iOS hem de Android platformu için destek verdiğini de ekleyelim. Beyaz, siyah, altın ve gümüş olmak üzere 4 farklı renk seçeneğine de sahip olan Wing, iki haftaya yakın bir pil ömrü sunuyor. Kısa zamanda 3 bin 370 TL destek toplamayı başaran Wing’in hedefi ise 100 bin TL. 129 TL destek karşılığında satın alınabilen Wing’in gönderimlerine ise 2018’in Mart ayında başlanacak.

 

Bir önceki yazımız olan Görüntüden kod yazabilen yapay zeka pix2code yazılımcıların işini elinden alacak! başlıklı makalemizde derin öğrenme, makine öğrenme ve pix2code hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz