Adil Kullanım Kotası Kalksın (Kampanya)

0

Adil Kullanım Kotası Kalksın, Bugün Change.org da karşılaştığım ve çağımız problemlerinden olan AKK ile ilgili bir kampanyayla karşılaştım. ”İnternetin Zincirini Kır. Adil Kullanım Kotası (AKK) Haksızlığına Hayır De!” başlığıyla açılan kampanya AKK (Adil Kullanım Kotası) sorununa çözüm üretmek istiyor.

AKK (Adil Kullanım Kotası) Kalksın

 

Adil Kullanım Kotası Kalksın Nedir?

Adil Kullanım Kotası (AKK) belirlenen veri aktarım limitidir. Adil kullanım kotasının aşılması ise belirlenen veri aktarımını aşmak anlamına gelir. Örnek verecek olursak, internet dağıtıcısı olan A firmasının paketlerinin 10 gb sınırsız, 50 gb sınırsız 100 gb sınırsız olduğunu düşünelim, burada belirtilen 10, 50 ve 100 gb adil kullanım kotasıdır, bu limitler aşıldığında internet hızınız ciddi oranda düşüş yaşar.

 

 

İnternetin Zincirini Kır. Adil Kullanım Kotası (AKK) Haksızlığına Hayır De!

Bir önceki yazımız olan Ekmek Artık Dijitalde başlıklı makalemizde Ekmek Artık Dijitalde, Ekmek İşleri ve girişim haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz