Al Jazeera Türk Dijital’in faaliyetleri resmen sonlandırıldı!

0

Dün Al Jazeera Network’e bağlı Al Jazeera Türk‘ün internet sitesinin kapanacağına dair duyumumuzu paylaşmış ve kapanış tarihinin bugün netleşeceğini duyurmuştuk. Biraz önce aljazeera.com.tr’de yayınlanan bir mesajla nihai karar açıklandı ve Al Jazeera Türk Dijital’in 3 Mayıs 2017 (bugün) itibariyle faaliyetlerini sonlandırdığı kesinleşti.

Al Jazeera Network, laf konusu açıklamada Türkiye’deki çalışanlarına teşekkür ederken bu kararın dünya çapında medya endüstrisinde meydana gelen gelişmelerle uyumlu ama alınması zor bir karar olduğunu paylaşıyor. 22 Ocak 2014’te yayına başlayan Al Jazeera Türk’ün paylaşmış olduğu açıklamanın tamamını aşağıda bulabilir, yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Al Jazeera Türk Dijital’deki ekibimiz, geçtiğimiz birkaç sene boyunca gerek Türkiye’den gerekse dünyadan son dakika haberlerini, hususi dosyaları ve mühim gelişmeleri sizlerle ulaştırmak için çalıştı. Kaliteli, müstakil ve itibarlı gazeteciliğe olan desteğinizden dolayı sizlere teşekkür ederiz.

Üzülerek belirtmek isteriz ki, Al Jazeera Media Network’ün yürütmüş olduğu iş gücü optimizasyonunun bir parçası olarak, Al Jazeera Türk Digital’in faaliyetleri 3 Mayıs 2017 tarihi itibariyle sona erecektir. Kararımız, her ne kadar dünya çapında medya endüstrisinde meydana gelen gelişmelerle uyumlu olsa da, alınması zor bir karar olmuştur. Al Jazeera Media Network olarak, Al Jazeera Türk Digital’deki çalışma arkadaşlarımıza bağlılıkları, fedakarlıkları ve profesyonellikleri için teşekkür ediyoruz.

Türkiye, hem kendi topraklarındaki hem de komşu ülkelerdeki haberlerin dünyaya aktarılması bakımından Al Jazeera Media Network için halen aka ehemmiyet arz etmektedir. Al Jazeera Türk Digital faaliyetlerine devam etmeyecek de olsa, Al Jazeera Media Network bölgedeki güncel haberleri ve görüşleri yayınlamaya, Türkiye ve geleceği ile bağlı olmaya devam edecektir.

Saygılarımızla,
Al Jazeera Media Network

Bir önceki yazımız olan Facebook 2 milyar kullanıcıya koşuyor başlıklı makalemizde facebook, Finansal raporlar ve Mark Zuckerberg hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz