Android, IOS ve Windows Phone İçin Yeni ve İlgi Çekici 10 uygulama

0

Son günlerde Instagram yeni video özelliği, WhatsApp Mention gibi köklü uygulamaların kendi içinde yeni güncellemeler yapmasından söz etmiştik, peki ya yeni uygulamalar?

İşte şimdi sizlere yeni çıkmış kullanabileceğiniz Android, iOS ve Windows Phone uygulamalarından söz edeceğiz.

IOS-Android-Windows Phone

 

1 Google Allo

Skype, Hangouts, WhatsApp ve bunlara benzer diğer uygulamaları unutun. Çünkü onlar Google’ın yazın çıkaracağı yeni akıllı mesajlaşma uygulaması Google Allo ile gereksiz hale geldiler.

Google Allo Nedir?

Açıklamalara göre Google Allo kullanıcıya yönelik bir uygulamadır ve siz kullandıkça sizi tanıyan “Akıllı” bir uygulamadır. Aynı zamanda size özel kısaltmaları dahi tanıyacak bir uygulama olacağı belirtiliyor. Google Allo’dan daha önce de söz etmiştik, Google Allo ile alakalı daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz Cihazlar: IOS, Android

Fiyatı: Ücretsiz, Yayıncı: Google

Google Allo,

2 The Roll

The Roll ’un amacı IOS cihazlarınızdaki galerinizi değiştirmeye ve size yardımcı olmaya yönelik bir uygulamadır. Hızlı arama motoru, benzer fotoğrafları bir arada tutma ve en ilginci ise çektiğiniz fotoğrafları The Roll “Devrimci görüntü tanıma teknolojisi” ile değerlendirerek sizin için en iyi fotoğrafı değerlendirir ve bulur.

Kullanabileceğiniz Cihazlar: IOS

Fiyatı: Ücretsiz, Yayıncı: Eye’Em

The Roll

 

3 Opera VPN

Opera VPN adı üstünde bir VPN uygulamasıdır IOS için geliştirilmiş internetteki bazı limitleri kaldırmanızda yardımcı ücretsiz bir uygulamadır. Aynı zamanda internet hızınızı da arttırma da yardımcı olur.

Operanın ücretsiz vpn ile alakalı haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz Cihazlar: IOS

Fiyatı: Ücretsiz, Yayıncı: Opera

opera-vpn-ios

4 Iannotate 4

IANNOTATE 4, IOS için geliştirilmiş komedi ve eğlencenin biterek ciddiyetin başladığı bir uygulamadır.

IANNOTATE IOS cihazlarında bir PDF editörüdür. Kullanıcılar yazıları ve görüntüleri PDF dosyasına dönüştürebilirler. Genellikle Box, Dropbox, Drive ve OneDrive gibi bulut ortamlarında dosya aktarımı yapabilmenize yardımcı olur.

Kullanabileceğiniz Cihazlar: IOS

Fiyatı: £7.99, Yayıncı: Branchfire

IANNOTATE 4

 

Go Darling Alarm – Clock

Size özel dizaynı ile size özel vakitlerinizi ayarlayabilirsiniz. İşte bu uygulama hayatınızı belli bir plan ve programa dayalı yaşamanıza yardımcı oluyor.  Aynı zamanda görsellik açısından zarif, renkli, eğlenceli bir görüntüsü olduğunu belirtmekte fayda var.

Özel günlerinizi veya bazı özel zamanlarınızı hatırlamanıza fayda sağlamasının yanı sıra günlük aktivitelerinizi düzenlemenizde yardımcı olan gayet güzel bir uygulama.

Kullanabileceğiniz Cihazlar: Android

Fiyatı: Ücretsiz, Yayıncı: Go Dev Team

5 Go Darling Alarm – Clock

Applock Face/Voice Recognition

Bazı uygulamalar sizin telefonunuzdaki uygulamaları korumanıza yardımcı oluyor olabilir fakat bu uygulama bir başka. Applock Face/Voice Recognition sayesinde sesinizle yada telefonunuzun ön kamerası ile yüzünüzü okutarak uygulamaları kilitlemenize yardımcı oluyor eğer anlamak istiyorsanız videoyu izlemeniz yeterli.

Kullanabileceğiniz Cihazlar: Android

Fiyatı: Ücretsiz, Yayıncı: Sensory TrulySecure

 

7 Dashlane

Bir çok uygulamada bir çok hesabınız olabilir ve her gün bu hesapların şifrelerini yazmaktan, unutmaktan hatta giriş yapmaktan dahi sıkılmış olabilirsiniz. Eğer bunun için bir uygulama arıyorsanız işte doğru yerdesiniz.

Never forger another password.” yani “Bir daha asla başka bir şifreni unutma” sloganıyla yola çıkan Dashlane ‘nin amacı çok basit iki ilkeye dayalı; birincisi size site ve uygulamalarda giriş yaparken ki hesabınızı ve şifrenizi tekrar tekrar girme çilesinden kurtarmak ikincisi şifre unutma sıkıntılarınıza son vermek.

Tabi eğer bu uygulama telefonunuzda yükledikten sonra akıllı cihazınız kötü niyetli kişilerin eline geçmemesine dikkat edin. 🙂

Kullanabileceğiniz Cihazlar: iOS, Android

Fiyatı: Ücretsiz, Yayıncı: Go Dev Team

Dashlane

 

8 BitCam

BitCamRetro” temalı eski model grafik nostaljisini yaşatmak için kamera uygulamasıdır. Çektiğiniz fotoğraflarınızı farklılaştımak için güzel bir uygulama.

Aynı isimde Google Play ’de bir uygulama bulunmaktadır fakat birbirinden farklıdırlar. Google Play ’de ki uygulama daha çok eski model oyunların nostaljisini yaşatmak için bir uygulamadır.

Kullanabileceğiniz Cihazlar: IOS

Fiyatı: Ücretsiz, Yayıncı: The Iconfactory

bitcam-

 

9 My Script Calculator

Bu uygulama matematik hesaplamalarında size yardımcı oluyor. Fakat bu uygulama bir hesap makinesinden de üstün çünkü karekökle yazılmış işlemleri dahi çözüyor.

Bu uygulama hesap makinelerinde karşınıza çıkan karekök nasıl yapılır? parantez nasıl açılır veya kapanır? gibi problemlere de çözüm bulmuş. Uygulama kendi elinizle sayıları yazmanıza olanak sağladığı için parantezi nasıl yazacağım ya da karekök işareti nasıl yazacağım gibi sorunları ortadan kaldırıyor. Sizce de harika değil mi?

Kullanabileceğiniz Cihazlar: iOS, Android

Fiyatı: Ücretsiz, Yayıncı: MyScript

 

MyScript Calculator

 

10 Duplicate Cleaner

Windows bilgisayarlarında ya da Windows 10 telefonlarında kullanılabilen size alan ayırmanızda ve temizlemenizde yardımcı bir uygulamadır.

Cihazınızdaki müzik dosyaları, fotoğrafları, videoları ve diğer dosyaları tarayarak dosyaları silinecek bir hale getirir. Tabi dosyaları bota bırakmadan önce bir kontrol yapabilirsiniz.

Duplicate Cleaner hızlı ve kesin olmasıyla size yardımcı olabilir fakat Duplicate Cleaner ücretsiz olmasına karşın “With in-app purchases” bulundurmaktadır yani bazı özellikler için uygulama içi satın alımlar vardır.

Kullanabileceğiniz Cihazlar: Windows Phone

Fiyatı: Ücretsiz, Yayıncı: Denita Global

windows Phone

Bu Yazımız Gönüllü Dijital Mühendis Yazarımız Hasan Arıkan Tarafından 25.06.2016 Tarihinde Paylaşılmıştır.

Bir önceki yazımız olan IOS 10 İle Gelenler Gidenler başlıklı makalemizde IOS 10 hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

www.dijitalmuhendis.com 'da Gönüllü olarak yazan Dijital Mühendis'lerimizin içerikleri yer almaktadır.

Yorum Yaz