Anlık Uygulamalar ile Cihazınızın Hafızasında Tasarruf Yapın

0
Uygulamayı indirmeden kullanmamıza izin verecek devrimsel özellik Anlık Uygulamalar, Google I/O 2017 kapsamında geliştiricilere sunuldu.

Anlık Uygulamalar sayesinde, telefonumuza yüklemeden uygulama kullanmak mümkün olacak.Bu mantığı web sayfalarını kullanmaya benzetebilirsiniz. Tıpkı onlar gibi tam fonksiyonla görüntülenecek uygulamaları geçici olarak kullanmak, hafızalardan kürek kürek tasarruf etmemizi sağlayacak. Geçen yıl yapılan I/O 2016 etkinliğinde tanıtılan özellik, bu yılki etkinlikte geniş bir geliştirici kitlesine sunuldu. 

Bu durum, artık tüm geliştiricilerin artık Anlık Uygulamalar oluşturabileceği anlamına geliyor. Halihazırda Play Store üzerinde yayınlanmış olan uygulamarı da bu yeni sisteme uyarlamak mümkün olacak. Bunun için geliştiriciler, yeni piyasaya sürülen Android Studio 3.0’ı kullanabilecekler.

Google’a göre, geliştiricilerin bu özelliği desteklemek için mevcut uygulamaları uyarlama çalışmaları dört ila beş haftalık bir vakit alıyor. Anlık Uygulamalar geliştirici sürümüne şurayatıklayarak ulaşmanız mümkün.

Bir önceki yazımız olan Tüm Emojileri Yeniden Tasarlandı! başlıklı makalemizde emoji ve yeni emojiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz