App Store baştan sona tasarımını değiştirdi!

0

Apple, bugün düzenlediği WWDC 2017 konferansı açılış etkinliğinde, App Store’un yeni tasarımını tanıttı. App Store’da yeni uygulama keşfetmenin gittikçe zorlaşması sorununu da adresleyen Apple, yeni uygulamaları fazla daha detaylı parametrelere göre öne çıkarıyor.

App Store’un yeni tasarımı uygulamaları yeniden kategorize ediyor. App Store’a ilk eklenen sekme, Today yani Bugün sekmesi, haftanın gününe göre uygulamaları öne çıkarıyor. Bununla beraber günün uygulaması, o gün premier’i yapılan uygulamaları gösteriyor. Uygulamalar ve geliştiricileri eskisine göre fazla daha detaylı görünüyor.

Yeni App Store’da Oyunlar da hususi sekmesine kavuşuyor. Oyunlar sekmesi altında öne çıkan mobil oyunlarla birlikte, iOS oyunlarına eklenen özellikler uygulama içi ücretleriyle beraber görünüyor. Yani oyun deneyimini zenginleştirmek isteyen geliştiriciler, gelir yaratma şansını daha efektif bir şekilde kullanabiliyor. Yeni App Store’da yapılan yorumlar, geliştiricilerin yanıtlarıyla beraber detaylı bir şekilde görünüyor.

Oyunların ayrılmasıyla Uygulamalar adında yeni bir sekme ekleniyor. Bunlarla beraber Güncellemeler ve Arama App Store’daki yeni iki sekme. Apple News hatta Apple Music’e eş şekilde yeniden elden geçirilen App Store fazla daha kuvvetli bir kurguyla çıkıyor karşımıza. Uygulama ve geliştiricilerinin hikayeleri gibi içeriklerle destekleniyor uygulama tüketimi. Yeni App Store iOS 11 ile beraber hayatımıza girecek.

Bir önceki yazımız olan iOS 11’in özellikleri ve detayları! başlıklı makalemizde apple, İOS ve iOS 11 hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz