Apple, Gorilla Glass’ın yapımcısı Corning’e 200 milyon dolar yatırım yapıyor

0

Apple, uzun süreli tedarikçisi ve Gorilla Glass’ın yapımcısı olarak adını duyuran Corning’e 200 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. Yatırım, Apple’ın kısa süre önce duyurduğu ve ABD’de yerli üretimi teşvik etmeyi amaçlayan 1 milyar dolarlık İleri Üretim Fonu’yla karşılanacak.

Kırılmaya ve çizilmeye dayanıklı cam serisi Gorilla Glass’ı geliştirerek günümüzde kullandığımız pek çok tabletin ve akıllı telefonun ekranını korumayı başaran Corning, 1851 yılında Amerika’da kurulan köklü bir şirket. Gorilla Glass ekran teknolojisi, çoğunlukla pazarda üst uç segmentte konumlanan cihazlarda kullanılıyor.

9 bin tedarikçi, 50 milyar dolar harcama

Bugüne kadar üretilen her iPhone ve iPad modelinin de ekranlarını Gorilla Glass ile koruyan Corning, 200 milyon dolarlık yatırımı, kapital ihtiyaçlarını karşılamak ve daha dayanıklı cam teknolojileri geliştirmek için kullanacak.

Yatırımla ilgili kısa bir izah yapan Apple’ın COO’su Jeff Williams, Corning ile olan uzun dönemli iş birliklerinden gurur duyduklarını dile getirdi. Açıklamasında tedarikçileri ile ilgili rakamlar da paylaşan Apple, yekün 9 binden çok tedarikçiyle çalıştığını ve 50 milyar dolar harcama yaptığını açıkladı.

Görsel kaynak: Depositphotos

Bir önceki yazımız olan Kritik dönemler geçiren Uber’in rakibi Lyft, yeni yatırımıyla taarruza geçiyor başlıklı makalemizde Alliance Bernstein, Baillie Gifford ve Lyft hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz