Apple iPhone 7 ile daha iyi fotoğraflar çekilmesini istiyor

0

iPhone‘un her jenerasyonunda kamera teknolojilerini geliştirmeye odaklanan Apple, iPhone 7 modelleriyle daha iyi fotoğrafların çekilebilmesini sağlayacak yeni bir video serisi paylaştı. iPhone ile nasıl fotoğraf çekilir (How to shoot on iPhone) video serisini yayına alarak kullanıcılarını yönlendiren Apple, mobil fotoğrafçılıkla ilgili önemli ip uçları sunuyor.

Sitesinden 16, YouTube üzerinden beş video paylaşan Apple, flaşsız fotoğraf çekiminden tutun da nasıl selfie çekileceğine kadar pek fazla mühim bilgi paylaştı. Yaklaşık 40 saniyelik kısa videolardan oluşan iPhone ile nasıl fotoğraf çekilir video serisi, iPhone 7 fotoğrafçılığı için esas dersler niteliğinde.

iPhone ile çekilmesi gerekiyor

Fotoğraf çekmek için ilk tercihimize dönüşen akıllı telefonlar, her geçen gün gelişen kameraları sayesinde fotoğraf makinelerini daha fazla tehdit ediyor. Teknolojinin gelişmesiyle beraber düşük diyafram açıklıkları, yüksek çözünürlüklü cazibe ve çift kamera gibi özellikler kazanan akıllı telefonların fotoğraf makinelerinin yerini tamamen alması zor gibi görünse de, mobil fotoğrafçılığın ana akım hale geldiği de bir gerçek.

Öyle ki Apple, outdoor reklamlarında “iPhone ile çekildi” konseptini kullanıyor. Mobilden çekilen fotoğrafları baskı için “imkansız” boyutlarla paylaşmasıyla meşhur şirketin yeni yol yordam sitesi, bu fotoğrafların sayısının artmasını sağlayabilir. Zira Apple, yeni sitesiyle, teknolojilerini hızla tüketen birçok kullanıcının ayrım etmediği nüansları ortaya çıkarıyor.

Bir önceki yazımız olan Waymo ve Lyft sürücüsüz otomobiller için iş birliğine gidiyor başlıklı makalemizde Lyft, otonom sürüş ve Sürücüsüz otomobil hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz