Apple, kızının iş yerinde çektiği videonun ardından iPhone X mühendisini işten çıkardı

0

Genç bir kızın babasının ziyaret ettiği iş yerinde video çekip, internette yayınlaması genelde sorun olmaz. Ancak konu Apple ise bu durum bir babanın işine son verecek kadar büyük bir olaya dönüşebilir.

Brooke Amelia Peterson, Apple’da mühendis bir babanın kızı. Şirkette, büyük bir kuralı çiğneyen Amelia, iPhone X piyasaya sürülmeden önce Apple’da ürünün videosunu çekti. Geçtiğimiz günlerde videoyu YouTube’a yüklemesinin ardından bu durum ABD’deki teknoloji bloglarının gözünden kaçmayarak video viral oldu. Apple’in isteği üzerine genç kız videoyu kaldırsa da video çoktan her yere yayılmıştı.

Apple’dan konu ile ilgili henüz açıklama gelmese de mühendisin kızının iPhone X’deki uygulamalı videonun YouTube’da viral hale getirilmesinden sonra görevden alındığı bildirildi. Konuya yönelik başka bir video çeken Brooke Ameilia, yaptığı hatayı kabulleniyor ve Apple kurallarını çiğnediğini itiraf ediyor. Bu konuda üzgün olduğunu söyleyen genç kız, videonun viral olması konusunda da şaşkın.

27 Ekim’de ön siparişe açılan iPhone X, 3 Kasım’da 55 ülkede satışa sunulacak. Bu ülkeler arasında Türkiye yok ancak ürünün ülkemizde  6.099 TL’den başlayan fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Neden Dijital? başlıklı makalemizde Dijital, dijital marka ve dijital pazarlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz