Apple Tüm MacBook Serisini Yenileyebilir

0

5 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan Apple’ın geliştirici konferansı WWDC 2017‘de karşımıza nelerin çıkabileceğiyle ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bloomberg‘in haberine göre Apple, MacBook Air da iç olmak üzere bütün Macbook ailesini güncellemeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında tanıtılmalarına karşın Intel’in en yeni işlemcisi Kaby Lake yerine bir önceki kuşak olan Skylake işlemcilerle karşımıza çıkan yeni MacBook Pro ailesi, eleştirilerin hedefi olmuştu. WWDC 2017’de güncellenmesi beklenen yeni MacBook Pro’lar hem performans hem de pil performansı anlamında oldukça gelişmiş olan Kaby Lake işlemcilere kavuşacaklar.

13 inçlik MacBook Air da yenilenecek

İlk olarak 2015 yılında karşımıza çıkan ve geçen yılın bahar aylarında güncellenen 12 inçlik MacBook modelini de güncellemeyi planlayan Apple’ın asıl sürprizi ise 13 inçlik MacBook Air olacak. Uzun zamandır güncellenmemesi karşın müsait fiyatı nedeniyle en popüler MacBook modeli olan Air’ın işlemcisi güncellenecek. Fakat maalesef MacBook Air’ların en aka problemi olan ekran kısmının yenilenip yenilenmeyeceği hakkında herhangi bir bilgi yok.

Geçtiğimiz Ekim ayında ise tekrar eş haberler ortaya çıkmış işlemci güncellemelerinin yanı dizi RAM kapasitelerinin artacağı da konuşulmuştu. Son olarak Apple veya Intel’in konuyla ilgili herhangi bir izah yapmadığını da ekleyelim. Her sene olduğu gibi önümüzdeki ay gerçekleşecek olan WWDC 2017 konferansında duyurulacak olan yenilikleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan OnePlus 5 sızıntısı akıllı telefonun özelliklerini gün yüzüne çıkarıyor başlıklı makalemizde android telefon, kişisel teknoloji ve oneplus hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz