Apple uyku monitörü uygulaması Beddit’i satın aldı

0

Apple, uyku takibi yapan uygulama ve uyku monitörü cihazı sağlayıcısı Beddit’i satın aldı. Satın alma, Beddit’in gizlilik politikasını güncellemesiyle beraber ortaya çıkı ve resmiyet kazandı.

Beddit daha önce, Apple Watch uygulamasıyla entegrasyon sağlamıştı; Beddit uyku takibi donanımları da Apple mağazalarında satılıyordu. Beddit’in Apple ile süregelen ilişkisi henüz rakamı açıklanmayan bir bedelle Apple tarafından satın alınmasını sağlamış olabilir. Satın almayla beraber Beddit Apple Watch uygulaması da yayından kaldırıldı.

2007’de Finlandiya’da kurulan girişim, bugüne dek 3.5 milyon dolar yatırım almıştı. Beddit’in son ürünü Beddit 3’ü, bugün hala 150 dolarlık eder etiketiyle Apple satış noktalarında raflarda görmek mümkün. Beddit, uyuduğunuz saati, yürek atış hızınızı, gövde sıcaklığını, hareketlerinizi, horlamanızı, oda sıcaklığını ve odadaki nem oranını da ölçümlüyor.

Satın almadan sonra Beddit’in operasyonlarına aynen davem etmesi, Apple’ın Beddit ismine müdahale etmemesi bekleniyor. Kısacası Apple karşımıza uyku takip eden bir cihaz, muhtemelen, çıkartmayacak ancak Beddit, Apple ekosisteminin bir parçası ve IoT ürünü olarak hayatına devam edecek gibi gözüküyor.

Bir önceki yazımız olan Apple, Gorilla Glass’ın yapımcısı Corning’e 200 milyon dolar yatırım yapıyor başlıklı makalemizde apple, Corning ve Gorilla Glass hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz