Apple’ın Kendi Sonunu Öngördüğü Kıyamet Videosu!

0

Apple’ın Kendi Sonunu Hazırladığı 'Eğlenceli' Kıyamet Videosu!

Apple’ın geliştiriciler konferansı için çektiği reklam filmi olay oldu: Apple yoksa hayat yok!

Apple tüm yılın en yoğun çalışma dönemlerinden birisini geçiriyor. WWDC 2017 konferansıyla dünya çapındaki geliştiricileri kalbinde ağırlarken, etkinliğe katılamayan geliştiricileri de unutmuyor. Bu seneki konferansın reklamında firmanın tüm dünyaya bir mesajı var: Apple yoksa yaşam yok, iOS uygulamaları oluşturmaya devam edin!

Aslında videoyu izlemeden önce biraz içeriğinden bahsetmek daha doğru olacak. Her ne kadar Apple vermek istediği mesaj için eğlenceli bir dil kullansa da, dijital dünyaya olan bağımlılığımızı gösteren siyah mizah unsurlarını da eklemiş, elbette kendi lehine çevirerek.

Apple’da çalışmaya başlayan yeni bir mühendisin büyük bir hevesle düzenlediği masası, firmanın Steve Server’larında bulunuyor. Bu esnada prizlerden birini kendi şarj cihazı için çeken bilgisiz mühendis, Apple’ın en önemli bilgi merkezlerinden birini dönem dışı bırakıyor. Dünyanın dört bir yanındaki Apple kullanıcıları ise cihazlara erişimini kaybedince resmen kıyamet kopuyor ve tüm insanlık Ortaçağ’a art dönüyor: Gerçek çiftlikte FarmVille 2, vitrinde Tinder, ameliyat masasında Face Swap, korsan iTunes tüccarları ve yolunu kaybeden insanlar…

Apple’ın yayınladığı ‘eğlenceli’ videoyu derhal aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bir önceki yazımız olan TRT, Satılan Her iMac Pro'dan Yaklaşık 400TL Kazanacak! başlıklı makalemizde iMac, iMac Pro ve TRT hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz