Arena Bilgisayar’dan e-ticaret girişimi: Yukko

0

Ülkemizin en önemli teknoloji sağlayıcılarından olan Arena Bilgisayar, e-ticarete adım atıyor. 9 Ağustos tarihinde kullanıma açılan Yukko.com ile e-ticaret sektörüne atılan Arena Bilgisayar, Yukko.com sitesinin tüm lojistik operasyonları yönetecek. 5 farklı kategoride binlerce ürün satan Yukko.com, teknolojiden mobilyaya kadar zengin bir ürün çeşitliliğine sahip.

Arena Bilgisayar’ın yanı sıra Synnex ve Redington firmalarının da desteğini alan Yukko.com, e-ticaret sektörüne yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. 20.000 m2 büyüklüğünde bir operasyon merkezine sahip olacak olan Yukko.com, fiyat anlamında rakipleri ile benzer rakamlar sunuyor.

Zengin ürün çeşitliliği

5 ana ve 25 alt kategoride ürünlerini sunan Yukko.com, zengin bir ürün çeşitliliğine sahip olsa da tasarım anlamında rakiplerinin gerisinde. Elektronik, Beyaz Eşya & Küçük Ev Aletleri, Anne & Bebek & Oyuncak, Kişisel Bakım & Kozmetik, Mobilya & Dekorasyon ana kategorilerinde ürünler satan Yukko, en fazla ürünü elektronik kategorisinde bulunduruyor.

Tasarımın geliştirilmesinin yanı sıra çeşitli hataların giderilmesinin gerektiğini de ekleyelim. Özellikle aramalarınızı sıralamak istediğinizde çeşitli hatalar ile karşılaşabiliyorsunuz. Sıralama kısmında çeşitli hatalar olsa da filtreleme kısmının oldukça başarılı bir şekilde çalıştığını da ekleyelim.

yeni bebeğimiz https://t.co/EKOZscWgBL canlıda ! işimiz yeni başlıyor….

— Kaan Dönmez (@kmdonmez) 9 Ağustos 2017

Hepsiburada.com kurucularından Kaan Dönmez‘i de bünyesinde barındıran Yukko.com, özellikle Arena Bilgisayar’ın desteği ve tecrübesi sayesinde e-ticaret sektöründe önemli başarılara imza atabilir. Tedarik ve lojistik sıkıntılarını ülkemizin en tecrübeli firmalarından olan Arena Bilgisayar’ın desteği ile çözecek olan Yukko.com, yeni bir e-ticaret sitesi denemek isteyen kullanıcılar için başarılı bir alternatif olabilir.

Bir önceki yazımız olan n11.com’un ortağı SK Planet Türkiye’den çekiliyor mu? [Güncellendi] başlıklı makalemizde Doğuş Grubu, Doğuş Planet ve n11 hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz