Beklenen WhatsApp Güncellemesi Geldi

0

WhatsApp’ın beklenen yazı font’u güncellemesi geldi. Bu güncellemenin geleceğiyle alakalı sızan bilgileri sizinle paylaşmıştık. 29 Mart tarihinde getirilen yenilik ile yazı fontunu kalın, eğik veya üzeri çizgili şekillerde yazabileceksiniz.

Eğer telefonunuza güncelleme gelmediyse manuel olarak play store veya ios stora’a girerek güncelleyebilirsiniz. Değişikliklerin nasıl kullanılacağına gelecek olursak. WhatsApp her format için farklı bir buton koymamış bunun yerine kullanıcıların bazı kısa yollar kullanmasına karar vermiş.

WhatsApp

WhatsApp’ın Font Güncellemesini Kullanmak İçin

Kalın olarak yazmak istiyorsanız, kalın yazmak istediğiniz kelimenin veya cümlenin başına ve sonuna yıldız * simgesini ekleyeceksiniz. Yani *kalın*

Eğik olarak yazmak istiyorsanız, eğik yazmak istediğiniz kelimenin veya cümlenin başına ve sonuna alt çizgi _ simgesini ekleyeceksiniz. Yani _eğik_

Üzeri Çizgili olarak yazmak istiyorsanız, çizgili yazmak istediğiniz kelimenin veya cümlenin başına ve sonuna yaklaşık ~ simgesini ekleyeceksiniz. Yani  ~üzeri çizgili~

Bir önceki yazımız olan Periscope İlk Yılında 200 Milyon Canlı Yayın Yapmış başlıklı makalemizde Periscope, periscope canlı yayın ve periscope istatistik hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz