Bir Bebek, 60 Yıl Sonra Facebook’tan Ailesini Buldu

0

Gazetenin aktardığı bilgilere göre yıllar önce battaniyeye sarılmış bir şekilde Birmingham’daki Odeon sinemasının tuvaletine bırakılan bebek, o dönemlerde gazetelerde büyük yankı uyandırmıştı. Ama bebeğin ailesi hiçbir vakit bulunamadı. Bebeğe de onu bulan polisin adı verildi.

Robert Wetson -tuvalete bırakılan bebek-, 60 yıldan çok bir süre sonra kardeşlerini yüzlerce kilometre uzakta, İskoçya’da buldu. Kardeşlerine durumuyla ilgili sorular soran Wetson, bazı bilgilere de onlar sayesinde ulaştı. Üvey kardeşlerinin anlattığına göre babası, ailesini diğer bir kadınla yaşamak için terk etti ama sonrasında eşine yine döndü. Wetson, bu hikayedeki ‘diğer’ kadının annesi olduğunu düşünüyor olsa da kim olduğunu ve onu sebep terk ettiğini bilmiyor.

Kardeşlerini, kızının açtığı Facebook sayfası sayesinde buldu

Artık annesine kızgın olmadığını söyleyen Wetson, “Yıllar önce görseydim ‘Neden? sorardım. Şimdi ise sorum sadece ‘Nasılsın?’ olur” diyor. Babasının ailesini bulması için Facebook sayfası açan 34 yaşındaki Emma Wetson ise izlerini kaybeden akrabaların birbirlerini bulması amacıyla DNA verilerinden faydalanan bir kişiyle tanışmış. Wetson’ın DNA’sını saha bu kişi, veri tabanı üzerinden ilerleyerek Wetson’ın üvey kardeşlerine ulaşmış.

Robert Wetson, kardeşleriyle yıllar sonra buluşmasını şu sözlerle anlatım ediyor: “Bu, kesinlikle soluk kesici. Onların gerçek olduklarını anlamak için onlara dokunmam gerekiyordu. Sevinçten havalara uçtum.”

Bir önceki yazımız olan 18 Yaşındaki Nil Çakırcı, Harvard’tan Tam Burs Kazandı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz