Birebir Eğitim için Birebir Bir Uygulama

0

Eğitim odaklı bir girişim olan Birebir, eğitmenlerle öğrencileri bir araya getirerek “çözülemeyen soru” problemini ortadan kaldırmak istiyor. Daha evvel Smart Assist isimli proje ile TEB Hackathon’da 3. olan ekibin yeni projesi olan Birebir, Oğuz Uslu, Hüseyin İnan, ve Doruk Atak tarafından hayata geçirildi.

Özel bir okuldan yatırım alınarak yaklaşık 6 ay içinde geliştirilen Birebir, Ocak 2017 tarihinde kullanıma sunuldu. Hem Android, hem de iOS platformları için sunulan Birebir, ücretsiz olarak indirilebiliyor. Oldukça kolay bir çalışma mantığına sahip olan Birebir, öğrencilerin çözemedikleri veya çözmekte zorlandıkları soruları uygulamaya yoluyla eğitmenlere ulaştırması ile kullanılabiliyor.

Uygulamayı kullanan bir öğrenci, çözemediği sorunun fotoğrafını çekerek, uygulama arayıcılığıyla sisteme kayıtlı bir eğitene ulaştırıyor. Soruya çözen eğitmen ise cevabı sesli, yazılı veya fotoğraf olarak öğrenciye ulaştırıyor. Kısacası Birebir uygulaması, eğitim eşitliği sağlayarak öğrencilerin hususi eğitmeni olmayı amaçlıyor.

5 ayda 5 bin öğrenciye ulaştı!

Ocak ayında kullanıma sunulduğundan beri yaklaşık 5 ay içerisinde 5 bin öğrenciye ulaşmayı başaran Birebir uygulamasında toplamda 10 bin 276 soru cevaplandı. Tabii ki Birebir’in ücretsiz bir servis olmadığını da belirtelim. Kayıt sırasında öğrencilere ücretsiz bir soru sorma hakkı tanıyan Birebir, sonraki soruların ise kredi satın alınarak sorulmasına imkan tanıyor. Bir kredinin bir soru sorma hakkını temsil ettiği platformda, 4 TL‘den başlayarak 30 TL‘ye kadar çıkan eder seçenekleri olduğunu ve bugüne kadar toplam 1880 kredi satışı gerçekleştirildiğini de ekleyelim.

Öğrencilerin ücretsiz bir şekilde kredi kazanmalarına da imkan sağlayan Birebir, muhtelif görevlerin yapılması ile kullanıcılarına ücretsiz kredi dağıtıyor. 5. sınıftan başlayarak 12. sınıfa kadar öğrencilere destek veren Birebir’in rakipsiz bir platform olmadığını da ekleyelim.

Bir bilene sor ve Educain gibi mühim rakipleri olan Birebir, rekabet içerisinde olduğundan platformlardan farklı olarak bir sosyal ağ deneyimi sunmuyor. Sade ve kullanışlı bir mobil uygulamaya sahip olan Birebir, kullanıcı deneyimini ön planda tutmayı başarıyor.

Business to Business (B2B) iş modeline geçiş yapmak isteyen Birebir’in hedefleri arasında ise hususi okulların içindeki öğretmen ve talebe iletişimini kolaylaştırmayı amaçlayan çözümler bulunuyor. Uzun vadede ise yurt dışına açılmayı hedefleyen Birebir uygulamasını, Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Küçük İşletmelerin Satışı Hızlanıyor! başlıklı makalemizde Cem Kara, CRM ve Pratixrm hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz