Bitcoin Borsası BTCTurk, Yeniden Açıldı

0

BTCTurk, bankalarla aralarındaki anlaşmazlıklar sebebiyle geçtiğimiz Ağustos ayında işlemlerini durdurma kararı almıştı. Kullanıcılarına ödemelerini sıkıntısız bir şekilde alacaklarına dair güvence veren kurum, internette dillendirilen ‘hacklenme’ iddialarını da kabul etmeyerek tüm müşterilerinin ödemelerini gerçekleştirebilecek nakit rezervine sahip olduklarını açıkladı.

Türkiye’de Bitcoin Kullanımına Engel!

Bu açıklamaların üzerinden uzun bir vakit geçtikten sonra kurum, dün akşam saatlerinde ‘GERİ DÖNÜYORUZ’ başlıklı bir e-posta gönderdi. Teknik ekip ve altyapısını Türkiye’ye taşıdıklarını belirten BTCTurk, parasal işlemlerin yine bankacılık sistemiyle yapılabileceğini söylüyor. Parasal işlemler, BDDK onaylı ödeme kuruluşu olan Papara ile yapılacak.

BTCTurk’un dün akşam gönderdiği e-posta aşağıdaki gibi:

Sayın Kullanıcılarımız,

16 Mayıs 2017 tarihinden itibaren siz kıymetli kullanıcılarımıza hizmet vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Yeni dönemde; BTCTurk var teknik ekip ve altyapısını Türkiye’ye taşıyarak faaliyetlerini sürdürüyor olacak. Parasal işlemlerinizi bankacılık sistemi üzerinden yapabileceğiniz gibi BDDK lisanslı bir e-para ödeme sistemi olan Papara ile de yapabilirsiniz.

BTCTurk 16 Mayıs – 16 Haziran 2017 döneminde yapacağınız alış satış işlemlerinden; Papara ise nakit yatırma işlemlerinden komisyon almayacaktır.

Bize göstermiş olduğunuz destek ve anlayış için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

BTCTurk ekibi

Bir önceki yazımız olan Türk Hava Yolları, Yazılımcılar için API Yayınladı başlıklı makalemizde api, TK ve TK API hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz