Bitcoin borsası BTCTurk yeniden hizmet vermeye başladı!

0

Türk lirası ile işlem yapan bitcoin borsası BTCTurk.com, yeniden faaliyetlerine başladığını duyurdu. Temmuz 2013’te hizmet vermeye başlayan girişim geçtiğimiz yılın Ağustos ayında TL yatırma işlemlerini durdurduğunu açıklamıştı ve bu akşam saatlerinde aldığımız yeni bir izah bitcoin-alım satım işlemlerinin yeniden başladığını gösteriyor.

Hatırlatmak gerekirse BTCTurk, bankalarla devam eden anlaşmazlıkları gerekçe göstererek geçtiğimiz yaz işlemlerini durdurma kararı almıştı. Kullanıcılarına ödemelerine alacakları yönünde güvence veren girişim, ‘hacklenme’ iddialarını reddederek bütün müşterilerinin hesaplarını kapatabilecek nakde sahip olduğunu duyurmuş, hatta işlemlerin yeniden başlayabileceğini de paylaşmıştı.

Son açıklamanın üzerinden epey vakit geçse de, bu akşam saatlerinde ‘GERİ DÖNÜYORUZ’ başlıklı bir e-posta gönderen BTCTurk, teknik ekip ve altyapısını Türkiye’ye taşıdığını* açıklıyor ve parasal işlemlerin yeniden bankacılık sistemi üzerinden yapılabilebileceğini duyuruyor. Parasal işlemlerin BDDK lisanslı bir ödeme kuruluşu olan Papara ile yapılabileceği de ayrıca belirtiliyor.

Aşağıda laf konusu açıklamanın tamamını görebilir, siz de bitcoin alım-satım işlemlerine art dönebilirsiniz.

Sayın Kullanıcılarımız,

16 Mayıs 2017 tarihinden itibaren siz kıymetli kullanıcılarımıza hizmet vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Yeni dönemde; BTCTurk var teknik ekip ve altyapısını Türkiye’ye taşıyarak faaliyetlerini sürdürüyor olacak. Parasal işlemlerinizi bankacılık sistemi üzerinden yapabileceğiniz gibi BDDK lisanslı bir e-para ödeme sistemi olan Papara ile de yapabilirsiniz.

BTCTurk 16 Mayıs – 16 Haziran 2017 döneminde yapacağınız alış satış işlemlerinden; Papara ise nakit yatırma işlemlerinden komisyon almayacaktır.

Bize göstermiş olduğunuz destek ve anlayış için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

BTCTurk ekibi

Kaçıranlar için Paribu adlı yeni bir yerli bitcoin borsasının da Şubat 2017’de hizmet vermeye başladığını paylaşmadan geçmeyelim.

*Lefkoşa/Kıbrıs merkezli bir şirket olarak kurulmuştu.

Bir önceki yazımız olan Kayıp eşyaları bulmayı sağlayan Tile, yeni yatırımla akıllı konumlandırma ağını genişletecek başlıklı makalemizde Bessemer Venture Partners, GGV Capital ve Khosla Ventures hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz