BKM Express’ten Migros ile Ödeme İmkanı

0

Geçtiğimiz günlerde yerli ödeme sistemi Troy’u kullanıma sunan Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Migros’tan yapılan alışverişleri kolaylaştırmak için cep telefonu ile ödeme imkânı sunmaya da başladı.

İlk olarak geçtiğimiz Nisan ayında düzenlediğimiz Webrazzi Mobil 2017 etkiliğinde konuşma yapan BKM Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu tarafından açıklanan Migros iş birliği, yaklaşık bir ayın ardından hayata geçirildi.

Nakit veya kredi kartı olmaksızın ödeme imkanı sunacak olan BKM Express‘in cep telefonu ile ödeme imkanı oldukça basit bir şekilde kullanılabiliyor. Sadece Migros Jetkasalardaki BKM Express seçeneğini seçerek kullanılabilen özellik, ödeme işlemlerini hızlandırmayı amaçlıyor.

Ödeme doğrulama kodu ile tamamlanıyor

Ödemenin, akıllı telefonunuza gelen doğrulama kodunun Jetkasanın ekranına girilmesi ile tamamlanlandığını da ekleyelim. Konuyla ilgili bir izah da yapan Migros Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü Kerim Tatlıcı, Migros olarak alışverişte ayrım yaratan uygulamalar geliştirdiklerini ve mobil teknolojilerin bütün avantajlarını müşterilerinin kullanıma sunduklarını da belirtti.

Bir önceki yazımız olan Siri, Yangında Kalan Adamın Hayatını Kurtardı başlıklı makalemizde apple, iphone ve Siri hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz