Bloglar İçin .blog Uzantılı Alan Adı Bu Sene Geliyor

0

.com alan adının neredeyse tükenmesi alan adı (domain) satışını ve alan adı borsalarını oluşturmuş durumda. Hala en geçerli uzantı olan .com’un alternatifleri sürekli üretilmeye çalışılsa da .com’un gücünü azaltmaya yetmedi. Geçtiğimiz dönemlerde .ist ve .istanbul alan adlarının kayıtları başlamıştı ve webrazzi’nin haberine göre bu yıl sonuna kadar .blog alan adı satışa çıkacak ve kullanıcılar bu alan adını kullanabilecekler.

.blog kapak

Kasımda Alan Adı Almak Farklı

Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda, .blog alan adı için Ağustos ayı içerisinde marka tescil sahipleri ilk kayıt yaptırma imkanına sahip olacaklar. Jenerik olarak Ekim ayında kullanılması düşünülüyor. Kasım ayında ise herkes tarafından sahip olunabilinecek. Fiyat konusuna gelince, yeni alan adı uzantısının fiyatıyla alakalı tam bir açıklama söz konusu değil, tahminlere göre 9-15 dolar civarında satışa sunulması bekleniyor.

Benim şahsi kanaatim .com alan adı uzunca bir süre sarsılmayacak .blog niş bir alanda olduğu için herkes tarafından çok fazla tercih edilmeyeceği de açık. Sizce www.dijitalmuhendis.blog alan adı nasıl olurdu?

Bir önceki yazımız olan Etkili İçerik Yazmak İçin 5 Naçizane Öneri başlıklı makalemizde dijital pazarlama, Etkili İçerik ve mobil pazarlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz