Careem Google Haritalar ile İş Birliği Yaptı

0

Özel araç çağırma uygulama hizmeti uygulaması Careem yeni bir gişime imza attı. Türkiye pazarında girdiğinden beri farklı promosyon ve tekliflerle ayrıcalıklar sunan Careem uygulaması bu sefer Google Haritalar ile ş birliğine giderek Google Haritalar’dan uygulamayı tek tuşla çalıştırıp araç çağırabileceksiniz. Uber’in en büyük rakiplerinden olan Careem bu hamlesiyle diğer rakiplerinin de harekete geçmesi ve araç çağırma hizmeti pazarının gelişimine destek oluyor.

 

 

Nasıl Çalışır?

Google Haritalar’da bir yer ararken, en sağda yer alan araç çağırma ikonunu seçerek aracının kaç dakika uzaklıkta olduğunu ve ödeyeceğin tahmini ücreti görebileceksiniz. Buradan sadece uygulamayı açarak Careem aracını çağırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Siri, Google, Alexa, Cortana: En fazla doğru yanıtı hangisi verebilir? başlıklı makalemizde Dijital asistan ve Siri hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz