Change.org’taki En sevimli İmza Kampanyası!

0

Google’ın bayıla bayıla anlattığı değişiklerle istikbal mobil işletim sistemi Android O, firmanın iddiasına göre bütünüyle değişen çekirdek yazılımı sayesinde telefonu hızlandırıyor, daha akıcı bir kullanım sağlıyor ve tasarım konusunda çıtayı çok daha üst seviyeye taşıyacak bir arayüzle geliyor. Elbette bu tasarım değişikliğinden Android 7.1’deki emojiler de nasibini aldı. Sizlere tümüyle yenilenen emoji tasarımlarını aşağıdaki haberimiz de belirtmiştik:

Google, Android O’da Tüm Emojileri Yeniden Tasarladı!

Change.org adlı internet sitesini artık duymayanımız kalmadı. İnsanların sosyal sorumluk vicdanını hafiflettikleri ve e-imza yöntemiyle istenilen her konuda destek toplayabileceğiniz internet sitesinde, Google’ın emoji değişikliği ile ilgili bir kampanya bile düzenlenmiş. Söz konusu derin toplumsal konular ve radikal kampanyalar olunca sınıfta kalan Change.org, üzerindeki en sempatik kampanyalardan birisi olmuş doğrusu:

Android 7.1’de kullanılan kedi emojisini Android O’da da art isteyen bir kullanıcının açtığı kampanya, şu an 400 imzaya ulaşmış durumda. Dilekçenin tam metni ise şu şekilde:

Güzel gülümsemesi, karanlık zamanlarda yakılan aydınlık bir ziya gibiydi. İçinde bulundukları değişim kararını yeniden değerlendirmeleri için Google’ı çağırıyorum. Çünkü bugün bu ulusu bir arada tutan tek şahıs o.

Benim güzel kedi çocuğumu benden almaya çalışma.

Eski emojilerin tamamında yapılan değişim Google’ın genel anlamda yaptığı tasarım değişikliğine müsait olarak kararlaştırıldığından, tek bir emojinin değişmesi mümkün gözükmüyor.

 

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Sabitlenmiş Sohbetler Özelliği ile Güncellendi başlıklı makalemizde whatsapp sabitlenmiş sohbet ve whatssapp hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz