Cimri.com, 430 mağaza ve 4 milyon ürünle mobil öncelikli büyümesini sürdürüyor

0

2011’de iLab Ventures bünyesine geçen Cimri.com, Türkiye’nin ilk eder karşılaştırma sitelerinden biri olarak kurulmuştu. Şu anda ‘zaman ve nakit tasarrufu’ mottosunu öne çıkaran girişimin son dönemdeki büyümesini geçen yaz Genel Müdür koltuğuna oturan Serkan Koç‘dan öğrendik.

Cimri.com, bildiğiniz gibi yatay bir platform ve bebek ürünlerinden market ürünlerine, hırdavattan ev tekstiline kadar çok muhtelif ürünler hakkında detaylı bilgiler sunuyor. Aldığım bilgilere göre Cimri.com’da şu anda 21 kategoride 4 milyon ürün sergileniyor ve yeni kategori sistemiyle kullanıcılar kategori filtreleriyle aradığı sonuca daha rahat ulaşabiliyor. Diğer yandan kullanıcılar mahsul nitelikleri karşılaştırma ve eder alarmı özellikleriyle istediği ürünü bir e-ticaret sitesindeki gibi filtreleyip, fiyat düşüşlerini takip edebiliyor.

Mağaza sayısı 430 oldu

Son 9 aylık süreçte Cimri.com’un platform tabanlı bir diğer yeniliği ise Fırsat Sayfası olmuş. Bu bölümde bütün pazar yerlerinin fırsatlarını tek bir sayfada toplayan Cimri.com, böylece onlarca sitenin fırsatlarına tek noktadan erişim imkanı sunmaya başlamış. Bu değişimlerle beraber Cimri.com’un mağaza sayısı da 295’den 430 adede yükselmiş.

Organik trafikte yüzde 200’e varan artış

Serkan Koç / Cimri.com

Serkan Koç’un paylaştığı bilgiler göre, 9 ay öncesine göre ziyaretçilerin Cimri.com’da geçirdiği süre yüzde 68, görüntülenen sayfa sayısı yüzde 52 artmış. Günlük organik trafik ise yüzde 200’e varan bir artış göstermiş ki Serkan Koç bu noktada hem artan içerik sayısının hem blog tarafında içerik üretimine ehemmiyet verdiklerinin altını çiziyor. Koç, Cimri.com’un mobile öncelik verdiklerini, sitenin mobil arayüzünü yenilediklerini ve mobildeki sayfa yüklenme hızının ziyaretçilerin sitede kalma süresini müspet şekilde etkilediğini paylaşıyor. Cimri’nin sunucu tarafındaki performans gelişiminin AWS tarafından misal gösterildiğini de ekliyor.

Cimri.com şu anda eder alarmının yanında var tavsiye sistemiyle de kullanıcılarına alaka alanlarına göre mahsul tavsiyeleri sunuyor. Bu sayede e-ticaret sitelerine daha çok alıcı yönlendirebiliyor.

Aldığım bilgilere göre Cimri.com yakında web (masaüstü) sitesini de yenileyecek ve bazı mühim işbirlikleriyle büyümesini daha da hızlandırmaya çalışacak. Biz de aldığımız yeni bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan İlk yılında 20 milyon kişiye ulaşan Koton.com, 2017’de yurtdışı açılımını başlatıyor başlıklı makalemizde Gülden Yılmaz, Koton ve Koton.com hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz