Citymapper artık yolculuk ücretlerini de hesaplıyor

0

Şehir içi ulaşım uygulaması Citymapper‘ın İstanbul’dan başlayarak Türkiye pazarına giriş yaptığını Şubat ayı başında paylaşmıştık. Türkçe uygulamalarıyla (Android / iOS) kendi kitlesini oluşturmaya başlayan Citymapper, artık yolculuk ücret bilgilerini detaylı olarak sunmaya başladı.

Yeni tanıyanlar için paylaşacak olursam Citymapper, bütün ulaşım araçlarını tek bir uygulamada toplayan ve gideceğiniz noktaya göre ulaşım seçeneklerini gösteren bir hizmet sunuyor. İstanbul’daki veri eksikliğini bir yıldan uzun süredir iç kaynaklarla kapatmaya çalışan girişim, iki ay evvel bu dikeydeki rekabete katılmış ve ‘bu oyunda ben de varım’ demişti.

Citymapper’ın yeni güncellemesi Türkiye pazarına ehemmiyet verdiğinin bir göstergesi niteliğinde. Zira şimdiye kadar araç ve yolculuk süresi bilgilerini gösteren uygulama artık yolculukların ücret bilgisini de detaylı gösteriyor. Sadece otobüs, metro, Marmaray, tramvay, feribot gibi İstanbul Kart ile binilebilen araçlar değil, özel bir hesaplama gerektiren dolmuş ve minibüs ücretleri de Citymapper uygulamasında görülebiliyor.

Citymapper, yukarda bahsettiğim tüm bu taşıtlara ek olarak taksilerle (şimdilik sadece Uber ile) yapılan yolculuk ücretlerini de kullanıcılarla paylaşıyor.

Yerel pazarlarda ‘süper kullanıcılar’ aracılığıyla büyümeye çalışan Citymapper, hali hazırda 30’dan çok ülkede hizmet veriyor ve hizmet verdiği bütün ülkelerde kullanıcı sayısı paylaşmaktan çekiniyor. Ancak Citymapper için yapılan çalışmalara bakarak Türkiye’de büyümek konusunda kararlı olduğunu söyleyebiliriz. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Apple iPhone 7 ile daha iyi fotoğraflar çekilmesini istiyor başlıklı makalemizde apple, fotoğraf ve iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz