Crossover, Ruby on Rails platformu Engine Yard’ı satın aldı

0

ABD’li şirketlere uzaktan çalışan BT yetenekleri kazandıran Crossover.com, Ruby on Rails platformu Engineyard.com‘u satın aldığını duyurdu.

Satın almanın bedeli açıklanmıyor ancak Crossover CEO’su Andy Tryba, iki şirketin birleşmesiyle Ruby üzerinde geliştirme yapan en aka bulut tabanlı (uzaktan çalışan) ekiplerden birine sahip olduklarını söylüyor. Engine Yard Genel Müdür Shawn Hermann da Ruby üzerinde yüzde 50 sürat ve maliyet tasarrufu sağlayan 10 yıllık bir deneyime sahip olduklarını paylaşıyor.

Engine Yard, bu ay başında Kubernetes yönetiminde aleni kaynaklı araçlar sunan Deis adlı bölümünü/ürününü Microsoft‘a satarak Ruby üzerinde odaklanmak istediğini göstermişti. Aralık 2015’te Türkiye pazarına giriş yapan Crossover ise Aralık 2016’da Türkiye’de 15 bin müracaat aldığını ve 50’ye yakın yerli yeteneği işe yerleştirdiği paylaşmıştı.

Crossover Türkiye Genel Müdürü Sinan Ata’nın paylaştığı güncel bilgilere göre Crossover şu anda Türkiye’de 74 tam zamanlı kişiye iş sağlıyor. Ukrayna, Pakistan ve Mısır operasyonları da artık Sinan Ata tarafından yönetiliyor.

Bir önceki yazımız olan Yerli ödeme yöntemi TROY, her banka müşterisinin cebine girmek için düğmeye bastı başlıklı makalemizde BKM, Soner Canko ve TROY hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz