Dietbucks İle Beslenme de Dijitalleşti

0

Globalleşen dünyamızda çoğu şey gibi sağlık hizmetleri de dijitalleşti. Telefona, internete ayırdığımız zaman arttı, herkes işlerini mobil halleder oldu. Artık herkesin bir şeylere ayıracak vakti yok ya da kısıtlı. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan kişiler için bir yerden bir yere gitmek bile zorlaşmışken, beslenme alışkanlıklarına dikkat etmek daha da zor hale gelmiştir. Çalışma hayatındaki yoğunluklar ile beslenme danışmanlığı almak, diyetisyene gitmek daha da zor ve lüks bir hal aldı. Bundan dolayı dijital platformların yaşamımıza ve alışkanlıklarımıza etkisi önemle artmaktadır.

Türkiye’de 15 yaş ve üzeri obez bireylerin oranı %19,6’ya (7 Haziran 2017 Tüik) yükselmişken ve her geçen gün artarken sağlıklı beslenmenin öneminin farkında olmamız gerektiği tartışmasız bir gerçektir. Türkiye’de ve dünyadaki artan obezite oranına, vegan/glütensiz vs. beslenen kişilerin varlığına, gelişen teknolojiye, iş/okul yoğunluğuna bağlı olarak zaman sıkıntısı yaşayan kişilere online hizmet veren, sağlıklı beslenmek isteyenlerin sorularına online olarak yanıt veren ve beslenme alışkanlıkları için danışmanlık almak isteyenler için Dietbucks sağlıklı çözümlerle birlikte çalışmalarını sürdürmektedir.

Dietbucks; heyecanlı, dinamik daima öğrenmeye açık, kendini geliştiren bir start-up. Senay Karaotmarlı ve Ahmet Turan tarafından kurulan bu girişim, bünyesindeki diyetisyenlerle online olarak beslenme ve sağlıklı yaşam danışmanlığı hizmeti vermekte ve markalara, restaurantlara özel menüler hazırlayıp, mevcut menülerin besin değerleri ve alerjen hesaplamalarını yapmaktadır. Online platformlarda besinler hakkında yaptığımız araştırmalarla bilgiler edinmeye çalışıyoruz. Ama edindiğimiz bilgilerin ne derece doğru ve yararlı olduğu tartışılır durumdadır. Dietbucks gibi doğru bilgi ve danışmanlık alabileceğimiz online platformların sağlıklı çözümler üretmesiyle beslenme alışkanlıklarımıza bir nebze de olsa çözüm bulabileceğiz.

Kurumsal firmalara eğitimler, seminerler düzenleyerek beslenmenin önemine dikkat çeken Dietbucks çeşitli konularda workshoplar düzenleyerek kendi özel, sağlıklı tarifleriyle danışanlarına  etkinlikler düzenleyerek onlara etkin ve keyifli bir deneyim yaşatmaktadır.  Sosyal medyayı aktif olarak kullanmaya özen gösteren marka aynı zamanda Youtube kanalında da sağlıklı beslenme tarifleri ve sağlıklı yaşama dair içerikler üretmektedir.

Dyt. Elif Nur Başaran, Dyt Begüm Öztürkler, Stj. Dyt. Selenay Ayaz ve Stj. Dyt. Sezen Ünlü Dietbucks Ekibi’nin diyetisyen kemik kadrosundandır. Dietbucks.net adresinden düzenli olarak paylaşılan içerikleri takip ederek güncel tüm bilgilerden ve sağlıklı, fit tariflerden haberdar olabilirsiniz. Dietbucks ile sağlıklı yaşama bir adım daha yakınsınız.

Bir önceki yazımız olan Instagram Messenger İçin Hazır Olun başlıklı makalemizde Instagram messenger hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Mahmud Altundemir

Performans Marketing ve Online Medya Planlama alanlarında kendisini geliştirmeye devam ediyor….

Yorum Yaz