Dijital Mühendis Yazarlarına HEG 2016’da 2 Ödül Birden

0

Dijital Mühendis yazarları olarak katıldığımız Hayal Edin Gerçekleştirelim Sosyal Sorumluluk Proje yarışmasında 2 ödül aldık. Daha önceden siz değerli dostlarımızdan desteklerinizi istediğimiz  sosyal medya birincilik ödünü ve jürinin takdiriyle  çevre kategorisinde ikincilik ödülünü almaya hak kazandık.

Dijital Muhendis Ekibi

Dijital Mühendis Ekibi

Hayal Edin Gerçekleştirelim Yarışması 2014 yılında Kredi Kayıt Bürosu tarafından başlatılan ve Türkiye’deki tüm üniversitelerin katılımına açık olan bir sosyal sorumluluk proje yarışmasıdır. Kredi Kayıt Bürosu 2014’den beri üniversite öğrencilerinin çeşitli sosyal sorumluluk proje hayallerini bu yarışmayla gerçekleştirmeye çalışıyor. Katılımın her sene arttığı yarışmada bu sene 135 üniversiteden 1253 üniversite öğrencisi Hayal Edin Gerçekleştirelim yarışmasına sosyal sorumluluk hayallerini gönderdi ve 3 yılın en yüksek sayısına ulaştı ve aynı zamanda Kültür Sanat Kategorisinde bir ilke imza atılarak iki proje birden 2.lik ödülüne layık görüldü.

Dijital Muhendis TemizLike

Söylenmek İstenen ve Algılanan Sorunsalı

26 Nisan 2016 günü ödül töreninde olanlar hatırlayacaklardır. Sosyal medya birinciliği ödülü için sahneye çıktığımızda küçük bir konuşma yapmamız istendi ve ben de bir kaç cümle kurmak için mikrofona yöneldim. Söylemek istediğim bir husus vardı.

 Biz Dijital Mühendis  ekibi olarak Sosyal Medya Uzmanlığı, Dijital Pazarlama, Dijital Reklam, Mobil Pazarlama, SEO, Google Adwords, Youtube Adwords, E-Ticaret konularında dersler gördük, çeşitli etkinliklere katıldık ve kendimizi bu konularda (Dijital Ortamda) geliştirdik. Hayal Edin Gerçekleştirelim sosyal sorumluluk projesi sosyal medya oylaması başlamadan önce projemizin tanıtımını yapmak için çeşitli stratejiler oluşturduk ve sosyal medya oylamasında hedef kitlemize projemizi tanıttık. Aynı zamanda tüm kurumsal işletmelerin yaptığı gibi ciddi bir  rakip analizi yaptık ve rakip analizlerimize(basit oalrak stalklamak) göre çeşitli stratejiler uyguladık. İşte bunları söylemek isterken salonda bir yanlış anlaşılma oldu ve benim de o an ki ufak krizi yönetememem ” ne kaç oy aldığımızı mı biliyormuş” gibi fısıldaşmalara ve yanlış anlaşmalara sebebiyet verdi. Bu yanlış anlaşılmadan dolayı Engin Arıkan olarak Öncelikle Kredi Kayı Bürosu ailesinden özür dilerim.

Biz Dijital Mühendis ekibi olarak her zaman kullanıcı dostu olmayı ve özgün içerikler üretmeyi hedefledik. Çevre konusundaki duyarlılığımızı iki ödülle birden tescillediğimiz için de ayrıca mutluyuz. Projemizde bizi destekleyen, oy veren herkese sonsuz teşekkür ediyorum. 

Saygılarımla, 

Engin Arıkan

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Facebook Algoritma Güncellemesi Yapacak başlıklı makalemizde facebook, facebook algoritma ve Instart Articles hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz