Dikkat: PayPal Türkiye Faaliyetlerini Durdurdu

0

PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Durdurdu

PayPal internet sitesinde Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

İnternet üzerinden bir ödeme sistemi olan PayPal kredi kartı kullanarak veya asıl tercih sebebi olan kredi kartı kullanmayarak işlem yapmaya yarar. İnternet sitesinden kullanılan en güvenli yöntemlerden birisi olan Paypal Türkiye ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık (İngiltere), İstanya, İsviçre, Fransa gibi ülkeler de kullanıyordu.

Paypal’ın açıkladığına göre 6 haziran 2016 tarihine kadar işlemler yapılabilecek ve müşteriler paralarını Türkiye’deki herhangi bir bankaya yatırabilecekler.

Paypal-Türkiye-Faaliyet

PayPal’ın İnternet sitesinde Açıkladığı Bilgi

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Twitter Satın Alma Butonu İçin Testlere Başladı başlıklı makalemizde dijital pazarlama, dijital reklam ve Gelecek Mobilde Mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz