Directik her türden işletmeyi tek bir mobil uygulamada buluşturuyor

0

Akıllı cihazların yaygınlaşması hiç şüphesiz konum tabanlı servislerin önünü açıyor. Bir keşif uygulaması olan Directik de bu rüzgarı arkasına alarak her türden işletmeyi tek çatı altında toplamayı hedefliyor.

Emir Emad öncülüğünde iki yıllık bir sürede geliştirilen Directik, restorandan kuaföre, ufak esnaftan halk işletmelerine kadar her seviyeden işletmeyi listeleyen bir mobil uygulama. iOS ve Android sürümleriyle pazardaki yerini alıyor ve kullanıcıların her türden mekan/işletme arayışına cevap veriyor.

Directik, tahmin edeceğiniz üzere işletmelerin konum/adres ve telefon bilgilerini, şayet varsa fırsat ve kampanyalarını gösteriyor. Kullanıcıların işletmelere direkt mesajla ulaşmasına da olanak tanıyor. Tabii bu özelliklerin bazıları ücretli paket dahilinde sunuluyor ve ücretli aza olan işletmeler, satıcı panelinde ziyaret analizlerini görüp müşterilerle anlık iletişime geçebiliyor, camekan ve profillerini düzenleyebiliyor.

Alphatik‘in de kurucusu olan Emir Emad, iki yıllık bir çalışmayla geliştirilen Directik’in 2017 başında kullanıma açıldığını ve şu anda 30 binden çok işletme bilgisi sunduğunu söylüyor. Toplamda 6 binden çok indirilen Directik’nın iki bin kayıtlı esnaf, işletme ve markayla işbirliği yaptığını da ekliyor. Hedeflerinin her türden işletmeyi Directik’e iç etmek olduğunu söyleyen Emad, 2017 yılı sonunda 60 bin işletme bilgisi sunmayı hedeflediklerini de paylaşıyor.

Directik’in mobil öncelikli adım atması ve kapsayıcı bir çözüm sunması bir yandan mantıklı. Diğer yandan popüler mekan keşif uygulamalarının yanında Directik’e hususi bir yer açmak isteyip istemeyeceğimiz muallak. En azından kişisel tercihim ağırlıklı olarak gideceğim yeri harita veya arama motoru üzerinden bulmak yönünde. Yani Directik’in mekan keşif uygulamalarının yanısıra bu iki kanalı da aşması gerekecek.

Kullanıcı olarak denemek isterseniz Directik’i AppStore’dan veya Google Play’den indirebilirsiniz. Her vakit olduğu gibi yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Google Haritalar’da park yeri işaretleme özelliği tüm kullanıcılara açıldı başlıklı makalemizde Google, Google Haritalar ve google maps hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz