Disney : Oyunu Bilmiyoruz Oyundan Çekiliyoruz

0

Disney dünyanın en büyük markalarından birisi olduğu şüphesiz aşikar. Disney, 16 ekim 123 tarihinde Walt ve Roy Disney tarafından kurulan bir animasyon stüdyosuydu ve şu anki durumu American Broadvasting Company (ABC) ve ESPN (Entertainment and Sports Programming Network) iki dev kuruluşun sahibidir.

 

Disney

Disney oyun piyasasında büyümek için bir çok oyun kuruluşunu satın almıştı ve oyun geliştirmelerine başlamıştı. Bob Iger’ın açıklamalarına göre oyun üretmek ciddi riskler barındırıyor ve Bob Iger bu stüdyolarda elde ettiği gelirden memnun olmamış olacak ki şirket olarak böyle bir karar aldılar. Şirket artık oyun yapmayacak fakat sahip olduğu Disney karakterlerini lisanslayarak diğer oyun kuruluşlarıyla iş ortaklığı kuracak.

Bir Çok Şirket İçin Örnek

Disney’in bu atılımı bir çok marka için örnek oluşturacak nitelikte. Elinizde bir çok kaynak olsa da yaptığınız iş dışında farklı işlerin de üstesinden gelmeye kalkarsanız enerjiniz bölünür ve verimliliğiniz azalır. Disney bundan sonra yoluna kendi bildiği işi yaparak devam edecek, bir oyundan çıkarken diğer oyunda elini daha güçlü kılacak ve karını bildiği alanda arttıracak.

Bir önceki yazımız olan Google'dan İOS İçin Klavye Uygulaması; Gboard başlıklı makalemizde Gboard, Google ve İOS hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz