Drone’lara Kayıt Zorunluluğu Geliyor!

0

Geleceğin teknolojilerinde en çok rol oynayan ülkelerden biri olan Çin, özellikle insansız hava araçları ya da öbür bir değişle drone’lar ile ilgili birçok konuya da öncülük ediyor ancak bu sefer Çin’in drone’lar ile ilgili öncülük ettiği mevzu, bahis teknolojinin yanı dizi kanunlarla ilgili.

Dünyada Bir İlk: Drone’dan Paraşütle Atlayan Adam!

Özellikle drone’ların kötü niyetli kullanımından şikayetçi olan Çin hükümeti, 1 Haziran 2017’ye kadar tüm drone sahiplerinin drone’larını resmi olarak kendi isimlerine kaydettirmeleri gerektiğini belirtti. Yapılan açıklamaya göre tüm 250 gram ağırlığın üstündeki drone’lar yasal olarak kayıtlara geçmek zorunda olacak. Drone’unu resmi yollarla kaydetmeyen kişiler ise cezalandırılacak.

Bu yöntemle beraber Çin hükümeti drone’ların takibinin daha basit olacağını ve drone’ların bulunduğu menfi bir vaka neticesinde drone sahiplerinin daha basit tespit edilebileceği düşünülüyor bu nedenle de bu kanunun çok yakında tüm dünyada yaygınlaşabileceği söylenebilir.

Bir önceki yazımız olan Ünlü Torrent Sitesi Kapandı! başlıklı makalemizde extretorrent ve torrent hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz