E-Bay Sanal Gerçeklik Dükkanı

0

E-Bay Avusturalya’da sanal gerçeklik dükanı açtı, E-Bay sanal gerçeklik dükkanında ürünleri 3 boyutlu inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

E-Bay Sanal Gerçeklik Dükkanı 01

 

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan E-Bay Avusturalya’da Myers ile anlaştı. Şirket anlaşma ile 20.000 Google karton sanal gerçeklik gözlüğü dağıtıyor ve kullanıcılar bu gözlüklerle sanal mağazada gezinebiliyor. Sanal mağaza Samsung Gear VR ürünüyle de gezilebilir.

Sanal mağazada en iyi 100 ürün yer alıyor, Avusturalya’daki konuşmasında perakendeciliğe yeni bir boyut kazandırdıklarını söyleyen E-Bay yöneticisi, kullanıcıların bir bakışlarıyla ürün satın alabileceklerinin altını çiziyor.

Özellik şuan için sadece Avusturalya’da kullanılabiliyor, Oculus Rift ile adını duymaya aşinalık kazandığımız sanal gerçeklik kavramı gün geçtikçe farklı mecralarda kendisine farklı alanlarda kullanım alanı buluyor. Geleceğin teknolojileri hayatımızda bir çok değişikliğe yer açacak gibi görünüyor, artık evden 3 boyutlu olarak görebildiğimiz ve satın alabildiğimiz ürünlerin yanı sıra o ürünleri evde deneme imkanımız da olabilecek.

E-Bay Sanal Gerçeklik Dükkanı Tanıtım Videosunu Aşağıda Yer Alan  Video’da İzleyebilirsiniz.

 

 


Bir önceki yazımız olan Google Allo Allo Allo başlıklı makalemizde Google Allo, Google I/O ve sosyal medya hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz