Ekmek Artık Dijitalde

0

Ekmek Artık Dijitalde

Mutfaktaki Adam Kimdir?

Çocukken annelerimizin bizi almaya gönderdiği ve ayağımızı süre süre bakkala gittiğimiz ekmek artık dijital ortamda. Ömer Tekgül (Mutfaktaki Adam) tarafından ekşi maya ile hazırlanan lezzetli ve bir o kadar da sağlıklı ekmekler internet üzerinden meraklılarıyla buluşuyor.

Mutfaktaki Adam, asıl ismiyle Ömer Tekgül‘ün mutfakla olan macerası çok küçük yaşlarda annesinin mutfağında başlamış. Annesinin yemek tariflerini kendi yaratıcılığını da kullanarak değiştirerek farklı lezzetler peşinde koşan Mutfaktaki Adam, ”Ne yiyorsan o’sun” mottosunu benimsemiş bir insan.

Ekmek Artık Dijitalde

Mutfaktaki Adam, reklamcılık ve işletme bölümlerini bitirmiş ve sonrasında mutfağa olan tutkusunun peşinden gitmiş. İngiltere’nin küçük bir kasabasında minik bir mutfakta çalışmış. Daha sonraları Anadolu mutfağının vazgeçilmezi olan ekmeğe ilgisi artmış, ekmeğin lezzeti ve doğallığını sadeliğinden geldiğini keşfederek Anadolu kültürü merakıyla ilgisini ekmek üzerinde yoğunlaştırmıştır. Mutfaktaki Adam, tüm bunları harmanlayarak sağlıklı ve doğal ekmekler üretme amacıyla Ekmek İşleri projesini oluşturmuş ve www.ekmekisleri.com ‘u kurmuş.

Kurmuş olduğu küçük çaplı site ile kendi üretmiş olduğu ekmekleri dijitalle buluşturuyor ve internet ortamında satışa sunuyor.

Üretmiş olduğu ekmeklerin içeriğinde yumurta, süt ürünü, peynir altı suyu, hayvansal ürün, pekmez, bal vb. tatlandırıcı ve katkı maddesi bulunmadığını, gerçek ekmeğin lezzetini, sadeliğinden ve doğallığından aldığını her defasında vurgulayan Ömer, ekmeği doymak için değil, yemeğimize kalite katmak için tüketmemiz gerektiğinin altını çiziyor.

Ekmek Artık Dijitalde

Ekmek Artık Dijitalde

Taş değirmeninde çekilmiş katkısız tam buğday unu, içme suyu ve aynı undan üretilmiş ekşi maya ile geleneksel yöntemler kullanılarak 12 saate yakın bir süre mayalandırılan ekşi mayalı tam buğday ekmekler,  900-1000 gr ağırlığında ve doğal ambalajlarda paketleniyor. Ekşi maya ekmeği hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceğiniz ayrıca ekşi maya ekmeği eğitimleri alabileceğiniz, gerçek ekmeğin faydalarını aktarmak adına “Mutfaktaki Adam blogunu yazıyor. İşte Mutfaktaki Adam’ın bloğundan aldığımız ve ekşi mayanın faydalarını içeren bir kaç madde:

-Ekşi maya bakterileri koruduğu için bağışıklık sistemini kuvvetlendirir böylece kanseri önlemeye yardımcıdır.

-İçerisindeki çeşitli bakteriler sayesinde daha geç bayatlar ve lezzetlidir.

-Yıllanan maya daha lezzetli olmasının yanı sıra daha uzun dayanırlar. Tabii ki o kadar lezzetli ekmek çok fazla beklemez:)

-Ekşi maya ile yapılan ekmeğin sindirimi daha kolay olur. Bu da kilo problemi olanlar için ekmeği daha ilgi çekici kılıyor.

– Ekşi mayalı ekmeğin B12 vitaminleri zengindir, bununla doğru orantılı olarak unutkanlığa iyi gelir ve zihin açıcı özelliği vardır.

-Kan şekerini yükseltmez ve tok tutar. Yine zayıflamak isteyenlerin ve formda kalmak isteyenleri ilgilendiren bir madde ve özellikle Ramazan ayında olduğumuzu hatırlarsak oruç tutanlar için de iyi bir besin kaynağı.

Ekmeği dijitalle buluşturan, birbirinden lezzetli ekmekleri tanımak ve tatmak için www.ekmekisleri.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 Ekmek Artık Dijitalde

Bir önceki yazımız olan Google SEO Kriterleri (2) başlıklı makalemizde Google, Google SEO Kriterleri ve seo hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz