Elif Boyner’in kurucu ortağı olduğu SWEATers, spor yaparken sosyalleştiriyor

0

Spor arkadaşı bulmayı kolaylaştıran uygulama SWEATers, spor severlerin favori uygulaması olmak için AppStore ve Google Play‘deki yerini aldı.

Elif Boyner ve Melis Abacıoğlu tarafından kurulan SWEATers, ‘ter dökmeyi’ sevenlere hitap eden sosyal bir uygulama. Yani spor yapmayı seven ve spor yaparken sosyalleşmek isteyen herkese hitap ediyor. Sweaters’da futboldan atletizme, masa tenisinden yelkene kadar farklı spor branşlarında dost bulabiliyor, beraber spor yapmak için mesajlaşabiliyorsunuz.

Üye olmadan da gezinebileceğiniz uygulamaya Facebook hesabınızla aza olursanız, arkadaşlarınızı kolayca bulup, kendi seviyenize müsait bir spor etkinliği arayabiliyorsunuz. Katıldığınız etkinliklerle ilgili güncellemeleri de bildirimler sayesinde anlık olarak takip edebiliyorsunuz.

Kendi grubunu veya etkinliğini oluştur

Çeşitli sporlara dair bilgileri tek noktada sunan SWEATers, hem kullanıcıların birbiriyle mesajlaşmasına olanak tanıyor hem de toplu sportif etkinliklere katılımı teşvik ediyor. Kullanıcılar harita üzerindeki etkinlikleri keşfedebildiği gibi; dilerse kendi etkinliğini de oluşturabiliyor. Uygulama içinde bir öbek oluşturup, öbür kullanıcılarla paylaşımlarda bulunabiliyor.

SWEATers, hem dijital hem de fiziksel ortamlarda kullanıcılarına dokunan bir uygulama olduğu için sadık bir kullanıcı kitlesi yakalama avantajına sahip. öbür yandan uygulama içinde sağlıklı yeme-içme noktaları, spor mağazaları ve spor salonları da yer alıyor ki hiç spor yapmasınız bile Sweaters uygulamasının bu özelliğini kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygulamayı indirdikten sonra harita üzerinde bu mekanları da filtrelemek. Bu sayede hem mekanlara hem de muhtelif fırsatlara erişebiliyorsunuz. Özellikler uygulamanın doğrudan gelir yaratmaya aleni bir şekilde kurgulandığına işaret ediyor. Bu da SWEATers’in gerek piyasada uzun süre kalabilme gerek yatırım alma şansını arttırabilir.

SWEATers’ın daha evvel Türkiye’de kadın girişimciliğini destekleyen Arya Retreat 2016’da sunum yaptığını paylaşmıştık. Önümüzdeki dönemde hem yerli mobil uygulamalar, hem de kadın girişimciler adına nasıl bir büyüme yakalacağını da izlemeyi sürdüreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Türkiye’den iki liselinin girişimi Lookater, Alzheimer hastaları için takip ve iletişim çipi geliştiriyor başlıklı makalemizde Bluetooth, GPS ve Lookater hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz