Endeksa ile ücretsiz gayrimenkul değerinizi öğrenin!

0

Gayrimenkul dikeyinde teknoloji odaklı ender girişimlerden biri olan Neozeka, yeni servisi Endeksa ile gayrimenkul değerlemesini SaaS tipi bir modelde sunuyor ve bu alanda herkesin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir çözüm sunuyor.

Ankara Bilkent Cyberpark’ta konumlanan Neozeka, bildiğiniz gibi Değerleme Takip Sistemi (DTS) ve Değerleme İş Ortakları Merkezi (DİOM) adıyla profesyonel iki farklı çözüm geliştirmişti. Endeksa ise bu teknolojileri kullanan ve son kullanıcıların da ücretsiz şekilde gayrimenkul değerlemesi (satış ve kira değeri) yapabilmesini sağlayan bir platform. Üstelik bu değerlemeleri demografik bilgilerden seçim sonuçlarına kadar bir fazla kriteri hesaba katarak yapıyor ve uzman görüşü almanızı da sağlıyor.

Endeksa ile istediğiniz bölgede, hatta yapı özelinde değerleme bilgisi almanız mümkün. Paylaştığınız bilgiler arttıkça Endeksa daha yüksek doğrulukta bir değerleme tahmini yapıyor ki Endeksa’nın Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aylin Daylan, kabul edilebilir hata seviyesinin ± olarak olduğu bu pazarda İstanbul için yüzde 13 gibi bir hata payıyla tahmin yapabildiklerini söylüyor. (bkz: Endeksa nasıl çalışır?)

Endeksa, ücretsiz üyelikle değerleme bilgisi sunmanın yanında geniş özelliklere sahip ücretli üyelik paketleri de sunuyor. Eğer bu paketlerden birini satın alırsanız daha detaylı, rapora dayalı sonuçlar elde ediyorsunuz. Şu anda 99 TL değerindeki Standart Paket, günde 3 tane, 399 TL değerindeki Kurumsal Paket ise sınırsız Endeksa Değer Raporu çıkarmanızı sağlıyor. Endeksa’nın gelir modeli de bu paketler üzerinde modelleniyor.

Sina Afra da Neozeka’ya yatırım yaptı

Endeksa’yı geliştiren Neozeka, bildiğiniz gibi 2015 yılında Revo Capital’den aldığı yatırımla gündemimize düşmüştü. Edindiğimiz yeni bilgilerse Görkem Öğüt ve Bora Yüzer tarafından kurulan Neozeka Yazılım A.Ş.’nin Sina Afra‘yı da yatırımcıları arasına eklediğini gösteriyor. Primary Door adına yatırım yapan Sina Afra, geçen sene sonuna doğru yaptığı yatırımla Neozeka’da yüzde 10’luk bir pay sahibi olmuş ve Endeksa’nın danışma kurulunda da yer alıyor. Revo Capital ise yüzde 46 pay payıyla çoğunluğu elinde bulunduruyor.

Neozeka’nın en popüler ürünü olabilir

Gayrimenkul sektöründeki amatör/profesyonel bütün kişi ve kurumlara ulaşmayı hedefleyen Endeksa, aka ihtimalle Neozeka’nın pazardaki en popüler ürünü olacak. Zira son kullanıcılara ücretsiz hizmet vermesi girişimin büyümesi adına oldukça önemli bir detay. Geçen seneki haberimizde her sene 1 milyonun üzerinde rapor ürettiğini paylaştığımız Neozeka’nın Endeksa ile bu sayıyı fazla daha yukarılara çekeceğine de şüphem yok.

Eğer herhangi bir gayrimenkulun satış veya kira değerini merak ediyorsanız derhal Google veya Facebook hesabınızla Endeksa.com‘a üye olup teknolojinin nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Microsoft’tan parmak izi sensörlü klavye: Modern Keyboard başlıklı makalemizde klavye, Microsoft ve Modern Keyboard hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz