Erkeklere özel alışveriş sitesi CoolMenClub, Türkiye’den dünyaya açılmak istiyor

0

E-ticaretin bugün niş sayılabilecek dikeyinde yeni bir girişim CoolMenClub; takı, aksesuar ve bakım ürünleri satıyor. Tekil mahsul satışlarının yanı dizi armağan setleri de sunan CoolMenClub, bileklikten kravat iğnesine kadar yüzlerce mahsul seçeneği sunuyor.

Bileklik, kolye, kravat, cep mendili, yaka iğnesi, broş, çorap, şal, kravat iğnesi, kol düğmesi, papyon ve bakım ürünleri gibi gündelik hayatta kullanılabilecek takı ve aksesuar ürünleri satan CoolMenClub, Baki Erol ve Gizem Erol tarafından Kasım 2016 tarihinde kuruldu.  İlk kez 2009’da otomotiv ve makine sektöründe etkinlik gösteren bir şirket kuran Baki Erol, satışlarının yüzde 95’i ihracatttan gerçekleşen şirketiyle bugün 60 ülkeye dışsatım yapıyor. CoolMenClub’da satılan kravat ve papyonları, Erol’un küresel moda markalarıyla çalışan, İstanbul fabrikasında üretiliyor.

Yaklaşık 2 ay sonra Ocak 2017‘de satışlarına başlayan ve 3 benlik bir ekibe sahip olan CoolMenClub, site içerisinde kendi ürünlerinin yanı dizi komisyon bedeliyle Marvis, Proraso ve Kravatistan gibi markalarının ürünlerini de satıyor. Ayrıca bu markalara yenilerinin eklenmesinin planlandığını da iletelim.

6 TL‘den başlayarak 170 TL‘ye kadar çıkan bir mahsul çeşitliliğine sahip olan CoolMenClub’ın ürünleri, Mizu.com, Ciceksepeti.com, N11.com ve Kravatistan.com gibi diğer platformlardan da satın alınabiliyor. Özellikle farklı kategorilerden muhtelif ürünlerin kombiniyle oluşturulan armağan setlerinin oldukça şık göründüğünü belirtmem gerekir.

Bugün yaklaşık 500 üyeye sahip olduğunu söyleyen ve bunlardan 200’den fazlasına satış yapmayı başardığını belirten CoolMenClub, 50 ilk 4 aylık satışlarından yaklaşık 20 bin TL ciro elde etmiş. Başarılı arayüzü sayesinde kullanıcı dostu bir deneyim sunan CoolMenClub, yalın ve şık bir tasarıma sahip.

CoolMenClub ilk günden dışsatım hedefliyor

CoolMenClub henüz yolun başında ve marka bilinirliğini artırmak, ekiplerini büyüterek kurumsal satışlara başlamak gibi planlaı var. Bununla beraber girişim, dışsatım da hedefliyor. CoolMenClub, sadece erkeklerin kullanabileceği takı, aksesuarlar ve bakım ürünleri satarak rakiplerinden ayrılıyor. Moda dikeyindeki e-ticaret sitelerinin erkek kategorisindeki ürünleri arasında takı ve aksesuarın epey art planda kalması CoolMenClub için bir avantaj. Tam da bu yüzden CoolMenClub’ın internetten alışveriş pazarında mühim bir açığını kapattığını söylemek yanlış olmaz. Hatta sadece online değil, erkeklere hususi takı ve aksesuar, offline markalar için de niş bir alan. E-ticaretle işe başlayan CoolMenClub’ın bu alanda bilinen bir marka haline gelme şansı epey yüksek olabilir.

CoolMenClub’ın hedefleri arasında corner’lar ve butik mağazalarla offline satışa yönelmek de var. Girişim, yakın vadede yeni erkek kategorileri ekleyerek büyümesini hızlandıracak.

Bir önceki yazımız olan TÜBİSAD, Türkiye e-ticaret ve bilgi iletişim teknolojileri sektör raporlarını açıkladı başlıklı makalemizde BTK, Burak Ertaş ve ComScore hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz