Eski Apple tasarımcısı ve eski Twitter mühendisinden mükemmel kamera uygulaması

0

Yazılım ve tasarım meslekleri yanında her ikisi de fotoğrafçı olan Ben Sandofsky ve Sebastiaan de With tarafından geliştirilen, ismi bize oldukça tanıdık gelen yeni bir üst düzey kamera uygulaması doğdu, Halide.

Uygulamanın tasarımcısı, eski Apple tasarımcılarından Sebastiaan de With, Apple sonrası kurduğu tasarım ajansı Pictogram ile birçok markaya hizmet vermeye devam ediyor. Periscope’un video işleme alanında çalışan ve aynı zamanda Twitter’ın mobil uygulamalarını geliştiren ekibi yöneten Ben Sandofsky’de fotoğrafçı olunca ortaya çok kullanışlı yeni bir kamera uygulaması çıkmış.

Apple’ın kamerasının yıllar içerisinde ne kadar iyi geliştiğini gören bu ikili, seyahatlerinde dev kameralar taşımak yerine daha küçük bir kamera ile daha iyi iş çıkarmak amacıyla bu uygulamayı geliştirmeye başlamış. Uygulamanın en mühim özelliği, jestlerinizle denetim edebiliyor olmanız ama bunun yanında dokunarak, manuel olarak da kontroller mümkün.

Işık, odaklanma, iso kontrolü, Jpeg ve Raw çekimi, shutter kontrolü gibi bir çok profesyonelin sık sık gereksinim duyduğu özellikler bu uygulamada toplanmış durumda. iPhone 7 ’ın kamerası zaten inanılmaz derecede iyiyken bu gibi uygulamalarla tam bir profesyonel kameraya dönüşmüş olacak.

Özellikler arası hızlı ve basit geçişler, daha çok denetim imkanı ve tabi ki devinim odaklı cazibe özelliği gibi yönleriyle diğer tüm kamera uygulamalarından ayrılmaya çalışan Halide, var olan kameranın yerine geçmek yerine “özel, kaliteli” çekimler yapılacağı zamanlarda tercih edilen bir uygulama olmayı hedefliyor. Standart, hızlı çekimler için normal kamera uygulamasının kullanılması yeterli olacak diye düşünüyorlar. Uygulama şu anda markette 2.99$’a satışa sunulmuş durumda. Önümüzdeki hafta fiyatının 4.99$’a çıkacağını belirtiyorlar.

Bir önceki yazımız olan Apple’ın Carpool Karaoke serisi 8 Ağustos’ta geliyor! başlıklı makalemizde apple haberleri, Apple Music ve Carpool Karaoke hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz