Yerel İşletmeler İçin Pinterest Kullanımı

0

 

PinterestPinterest‘te güçlü bir pazarlama sahası yakalamak mı istiyorsunuz ?

Pinterest‘i çevrenizdeki kullanıcılarla bağlantı kurmak için mi kullanıyorsunuz?

Yerel bağlantılarınızı güçlendirmek mi istiyorsunuz ?

Bu soruların cevabı evet ise aşağıda okuyacaklarınız size daha etkili Pinterest kullanma yöntemleriyle pazarlama alanınızı genişletmenize ve görünürlük kazanmanıza yardımcı olacaktır.

#1  Profil Coğrafi Bilgilerİ

pinterest profile

Profil bilgilerinizi eksiksiz ve zengin açıklamalarla doldurmak çok önemli. Sizi görünür kılan bu bilgilerdir ve tercih edilir kılan ise yapmış olduğunuz eksiksiz ve zengin açıklamalardır. Konumunuzla ilgili daha geniş bir alan seçerseniz örneğin; Beyoğlu yerine İstanbul gibi, haritadaki görünürlük çapınız daha genişleyecektir. Unutmayın işletmeniz için önemli olan kolay bulunur olmasıdır.

#2 Yerel Aramalar İçin Panonuzu ve Pin’lerinizi En Uygun Hale Getirin

google search pinterest

Google‘da arama yapıldığında insanların sizi bulabilmesi için paylaşımlarınızın konumunu işaretlemeyi unutmayın ve tabi ki gerekli açıklamalarıyla birlikte.

Pinterest’te yıllık yapılan aramaların kesin sayısı belli değildir ama 100 milyon kullanıcı ile bunun önemli bir miktarı bulduğundan emin olabilirsiniz. Venturebeat, Pinterest aramaların sayısının yılda yaklaşık % 81 oranında artmakta olduğunu bildiriyor, bu yüzden arama ayarlarının özenli yapılması kullanıcılarının yararına olacaktır.

#3 Takip Edin

local-business

Pinterest normal bir sosyal ağdan daha fazla olarak arama ve keşif platformlarını bize sunmaktadır. İşletmeniz için kalabalık Pinterest kullanıcılarından sıyrılmak, ilgili olduğunuz kişileri veya kuruluşları takip etmek sizin için daha iyi olabilir. İş çevrenizin profillerini aramak size sonuç vermiyorsa web sitelerindeki Pinterest uzantısından takip edebilirsiniz.

#4 Pinterest Panonuz Beceri Temalı Olsun

pinterest-local-board

Panonuzun bölgeye ziyarete gelen insanlar için ilgi çekici ve estetik Pin’lerden oluşması iyi olur. Yerel Pingrup‘larına üye olmak ve Pin’ler paylaşmak kullanıcıların ilgisini arttırır.

#5 Kendi Yer Panonuzu Oluşturun

pinterest place

Yer pinleri aslında insanların gezi planı yardımcı olmak için bir yol olarak dizayn edilmiştir, ama aynı zamanda en sevdiğiniz yerel mekanları işaretlemek için de kullanabilirsiniz.

Bu Pin’ler Foursquare ve Foursquare logosu ile çalışır. Marka bilinirliğini arttırmak için özenli etiketlerle Foursquare bağlantılı Pin’leri kullanmak iyi bir tercih olacaktır.

#6 Coğrafi Alandaki Hedef Kitlenizi Düzenleyin

pinterest target

Bölgenizde yapmış olduğunuz Hedefleme ve optimize size, yatırım için daha iyi ve daha fazla potansiyel Pinterest kullanıcısı müşteri bulmanıza yardımcı olur. Panonuzdaki detayların eksiksiz şekilde doldurulması müşterilerinizin sizin hakkınızda daha fazla bilgiye ulaşabilmesini sağlar.

Bir önceki yazımız olan Pazarlama Deneyimlerini Kişiselleştirmek İçin 5 Yol başlıklı makalemizde alışveriş, girişim ve pazarlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Yaz