ExtraTorrent, Dünden Beri Kapalı!

0

Her gün milyonlarca ziyaretçisi bulunan ExtraTorrent, dünden beri çevrimdışı. The Pirate Bay’den sonra dünyanın en büyük torrent sayfası olarak kabul edilen ExtraTorrent’e dün hiçbir şekilde erişim sağlanamayınca, birçok kullanıcı sayfanın kapandığını düşündü. Bizzat sistem sunucusunun kapalı olduğunu gösteren Cloudflare bildirimi ile karşılaşan kullanıcıların aklına, bu sefer de ExtraTorrent’in mahkeme emriyle kapatılmış olduğu soruları geldi.

Torrent İndirirken IP Adresinizi Nasıl Gizlersiniz?

ExtraTorrent’in resmi Facebook sayfasından vaziyet hakkında bir açıklama yapılmadığı için kullanıcılar iyiden iyiye meraklanmış durumda. ExtraTorrent, çevrimdışı olmasına karşın sitenin eski imajı çalışmaya devam ediyor. Ayrıca, EtHD ve ettv adlı popüler TV dağıtım grupları, The Pirate Bay ve öbür siteler aracılığı ile çalışmalarına devam ediyorlar. Bütün bunlar dışında ExtraTorrent’in resim barındırma sitesi olan Extralmage, şu anda çalışır vaziyette yoluna devam ediyor.

ExtraTorrent sayfasına şu anda ulaşılamamakla birlikte, Cloudflare sunucularında kaydedilmiş son online haline ulaşılabiliyor. Bu soruna neyin neden olduğu şu anda bilinmiyor. Belki de yepyeni bir torrent sayfası kapatma çalışması ile karşı karşıya olabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Siri, Yangında Kalan Adamın Hayatını Kurtardı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz