Facebook 2016’nın İlk Çeyreği kullanıcı Raporunu Açıkladı

0

Facebook 2016 İlk Çeyrek Raporu

Geçtiğimiz ay sizlerle sosyal medya raporunu yayınlamıştık ve Facebook’un en yüksek kullanıcıya sahip olan sosyal medya aracı olduğunu görmüştük. Facebook son zamanlarda canlı yayın özelliği, yeni beğeni butonları gibi değişimlerle çokça değişiklik yapmış ve Facebook’u daha geniş bir yerde konumlandırmıştı.

Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg kendi Facebook duvarında paylaştığı raporda Facebook 2016 ve Faceook’un bünyesinde bulunan Facebook Messenger, WhatsApp ve İnstagram’ın 3 aylık kullanıcı sayılarını açıklandı.

Facebook Mark

Mark Zuckerberg, Facebook Duvar Yazısı

Bu rapora göre Facebook 1.65 Milyar kullanıcısıyla sıradaki üstünlüğünü arttırarak devam ettirmiş durumda, en son verilere göre ise 1.2 Milyar’dı

İkinci sırada en son verilere 900 milyon aktif kullanıcıdan 1 Milyar aktif kullanıcıya ulaşan WhatsApp’ı görüyoruz,

Facebook’un son zamanlarda reklam almaya başlayacağı söylenen Facebook Messenger uygulaması ise 90 Milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmış durumda.

En popüler fotoğraf uygulaması İnstagram ise bunların biraz daha gerisinde fakat hatrı sayılır bir sayı ile dikkatimizi çekiyor. İnstagram’ın 2016 ilk çeyrek kullanıcı sayısı 400 Milyon olarak karşımıza çıkıyor.

Detay için: http://newsroom.fb.com/news/2016/04/marknote/

Bir önceki yazımız olan Dijital Mühendis Yazarlarına HEG 2016'da 2 Ödül Birden başlıklı makalemizde Çevre Kategorisi, dijital mühendis ve Hayal edin gerçekleştirelim hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz