Facebook, Canlı Yayında Davet Et

0

Facebook, diri yayınları daha eğlenceli ve interaktif hale getirebilmek için iki yeni özelliğini duyurdu. Bu özellikler sayesinde diri yayınları daha sosyal ve eğlenceli hale getirmeyi hedefliyorlar.

Canlı yayınların, öbür paylaşımlara nazaran 10 kat daha fazla yorum yapılıyor olması ve fazla aleni belli ki diri bir yayın üzerinde bir şeyleri tartışmanın daha çekici olması Facebook’un bu yeni özelliği eklemesini sağlamış. Artık bir diri yayın sırasında sadece arkadaşlarınızla hususi bir sohbet başlatabilir ve diri yayın ile ilgili yorumlar yapabilirsiniz. Böylece aynı ortamda bulunmayan arkadaşlar aynı anda ortak bir diri yayında buluşarak bir arada sohbet edebilecekler.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Live Chat With Friends

Posted by Facebook on Monday, 22 May 2017

Sohbete, herhangi bir diri yayın sırasında arkadaşlarınızı çağrı ederek başlayabilir ve yayın bittikten sonra da Messenger üzerinden arkadaşlarınızla sohbete devam edebilirsiniz. Tabi ki hususi bir sohbet başlattıktan sonra umumi sohbete de dönüş mümkün.

Facebook blogunda paylaşılan habere göre, bir süredir bir kaç ülkede test edilen bu özellik önümüzdeki yaz ayına kadar daha geniş kitlelere açılmış olacak.

Yeni eklenen bir öbür özellik ise bir süre evvel halka mal olmuş kişilerle denenen diri yayına birini çağrı etme özelliği. Artık iOS cihazlarda bütün profiller ve sayfalar diri yayınlarına bir başkasını çağrı etme özelliğine sahip olacak. Yani bir mevzu, bahis özelinde yaptığınız diri yayına bir diğer yerde bulunan kişiyi çağrı ederek ekran içinde ekran özelliğiyle daha faydalı ve anlamlı yayınlar yapabileceksiniz.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Live With

Posted by Facebook on Monday, 22 May 2017

Hepimizin bir mecraya dönüştüğü bir dönemde bu özelliklerin birçok şahıs için oldukça faydalı ve kullanışlı olacağını düşünüyorum. Farklı kullanım alanlarını da zamanla görmeye başlacağımıza inanıyorum. 

Bir önceki yazımız olan Bilimsel Olarak Zeka Geliştirdiği Kanıtlanmış Alışkanlıklar başlıklı makalemizde beyin egzersizleri, egzersiz ve meditasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz