Facebook Filipinler Ofisini Açtı

0

FacebookPhilippinesLogoSosyal medya denildiğinde ilk akla gelen isim olan Facebook Filipinler ofisini açtı. Ofis Facebook’un Filipinler’de yer alan ilk ofisi olma özelliğini taşıyor.

Açılış gecesinde yapılan açıklamada Filipinler’de Facebook’u 49 Milyon kişinin kullandığına dikkat çekildi. Bu sayı dünya üzerinde Facebook’u  kullanan en yüksek sayılar arasında. Yine 49 milyon kişinin kullandığı Facebook Filipinler’deki internet kullanıcısı nüfusun %91’inden fazlası olduğu söyleniyor.

Gecede aynı zamanda Filipinler’in girişimci, yaratıcı olan bir mobil ülke olmasına dikkat çekildi. Aynı zamanda gecede Filipinlilerin Facebook’da daha aktif bir şekilde yer almaları gerektiğini, Facebook üzerinden küçük işletmeler açarak kar elde edebilecekleri belirtildi.

FacebookPhilippinesAnnouncement

 

Bir önceki yazımız olan Facebook Messenger QR kod ve Kullanıcı Adı Özelliği başlıklı makalemizde Facebook Messenger, Facebook messenger Kullanıcı Adı ve Facebook Messenger qr kod hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz