Facebook Hikayeler Artık Masaüstünde

0

Facebook, hikayeler özelliğini ilk olarak sahibi olduğu Instagram‘da deneyerek büyük başarı yakaladı. Geçtiğimiz Mart ayında ise hikayeler özelliğini ana platformuna entegre eden Facebook, pek de popüler olmayan hikayeler özelliğini masaüstü için kullanıma açıyor.

Test sürecine başladı

İlk olarak sadece arkadaşlar ve onların alt kümeleriyle paylaşılabilen hikayeler, geçtiğimiz günlerde de herkese açık paylaşımları desteklemeye başlamıştı. Hikayeler‘in masaüstü kullanımı şimdilik kısıtlı sayıdaki kullanıcı tarafından test ediliyor.

Mobil versiyon ile tamamen aynı şekilde çalışacak olan masaüstünde hikayeler özelliği, Facebook sözcüsünün açıklamalarına göre test sürecinin bitirmesinin ardından tüm Facebook üyeleri için kullanıma sunulacak.

Tabii ki bu özelliğin sadece hikayeleri izlemek için kullanılabileceğini masaüstünden hikaye oluşturulamayacağını da ekleyelim. Hikayeler özelliği Instagram‘da büyük başarı yakalasa da, Facebook’ta pek kullanılan bir özellik olamadı. Hikayelerin masaüstünden de izlenebilmesi hikayeler özelliğinin kullanımı artırıp artırmayacağını ise zaman gösterecek.

Bir önceki yazımız olan Dijitalde Medya Planlama Süreci başlıklı makalemizde Dijital, dijital medya planlama ve Google hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz